Фото прес-служби "Черкасиводоканалу"

20 серпня енергопостачальна компанія “Черкасиобленерго” відключила центральний офіс та майстерні комунального підприємства “Черкасиводоканал” від енергопостачання через заборгованість за спожиту електроенергію у сумі 5 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба “Черкасиводоканал”.

За словами директора «Черкасиводоканалу» Сергія Овчаренка, до такої заборгованості призвів тариф, який не покриває собівартість послуг з холодного водопостачання та водовідведення, що надає водне підприємство.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг вже рік розглядає тарифи на водопостачання та водовідведення без прийняття будь-яких рішень. Нині фактичне відшкодування собівартості тарифу на воду складає 68 %, тому щомісяця підприємство недоотримує до трьох мільйонів гривень.

– Без компенсації різниці між діючим тарифом та собівартістю послуг погашення боргу неможливе. Постановою КМУ № 517 від 11 червня 2012 року із змінами визначено порядок погашення заборгованості з енергопостачання за рахунок субвенцій із державного бюджету. Всі необхідні документи підприємство надало до територіальної комісії з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу, але до сьогодні взаємозалік не проведено. Тож, як довго підприємство перебуватиме в таких екстремальних умовах, сказати нині складно, – підсумував Сергій Володимирович.

Сергій Володимирович повідомив “Про все”, що електроенергія була відключена на центральному майданчику “Черкасиводоканалу” із 11:00 до 17:00, проте працівники підприємства поставили дизельний генератор і продовжили обслуговувати споживачів.

Насосні станції від електропостачання не відключалися, тому абоненти “Водоканалу” відключення не помітили.

Сергій Овчаренко повідомив, що вже провів переговори із головою правління ПАТ “Черкасиобленерго” Вячеславом Горобцем з приводу відключень.

Сьогодні, 21 серпня, інспектори “Черкасиобленерго” також побували на “Водоканалі”, але електрику не відключали.

За словами Овчаренка, ситуація із заборгованістю через тариф, який не покриває витрати на виробництво послуги є на водоканалі у кожному місті, де кількість населення більша 100 тисяч.

І зараз вирішується питання на рівні Кабінету Міністрів про погашення цієї заборгованості за рахунок державної субвенції.

– Але на це потрібен час, – говорить директор “Водоканалу”. – Кабмін не може вирішити це питання тільки для одних Черкас. Погашення заборгованості буде вирішуватися єдиною постановою для всієї України.

Поки що “Черкасиводоканал” зі свого боку підготував пакет усіх необхідних документів для погашення заборгованості за рахунок державної субвенції та передав їх до облдержадміністрації.

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.