На Черкащині провели моніторинг ґрунтів задля отримання режимної інформації про рівні забруднення ґрунтів внаслідок антропогенної діяльності людини та своєчасно виявити додаткове навантаження на ґрунти.
Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
В м. Черкаси внаслідок багаторічних викидів в як автотранспортом, так і підприємствами, навколо промислових об’єктів формуються зони підвищеного забруднення ґрунтового покриву важкими металами. Про це свідчать результати спостережень гідрометслужби. До таких зон можна віднести ближню територію підприємств ПАТ «Черкаський шовковий комбінат», ПАТ «Черкаський автобус», ПАТ «Юрія» та Черкаської продовольчої компанії.
Відбір проб грунту поблизу промислових об’єктів міста проводиться 1 раз на 5 років. Із 45 проб грунту, що були відібрані нещодавно фахівцями лабораторії Черкаського обласного гідрометцентру в різних районах міста, в тому числі і поблизу ПАТ «Азот» та Черкаської ТЕЦ, максимальний вміст цинку, що перевищував гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 4,6 рази, був зафіксований в районі ПАТ «Черкаський шовковий комбінат»; максимальний вміст марганцю, що перевищував ГДК в 2,3 рази – поблизу ПАТ «Черкаський автобус»; вміст свинцю,що перевищував ГДК в 1,6 рази в районі Черкаської продовольчої компанії та ПАТ «Юрія».
В цілому по місту, середній міст важких металів значно нижче рівня ГДК, лише концентрація цинку знаходиться на рівні ГДК.
Тому жителям міста та області варто замислитися перш ніж споживати фрукти та овочі, вирощені поблизу автомагістралей. Різні хімічні елементи, особливо метали, що накопичуються у ґрунтах, засвоюються рослинами і через них по харчовому ланцюгу переходять в організм людини.
Будьте чемні