image-10.14-140Із розрахунку на Конституційну тривалість роботи Верховної Ради (1825 днів) та середньо-черкаські розцінки купівлі голосів (350 гривень), один куплений виборець коштує для народного депутата всього лише 19 копійок на день. Тому грошовиті кандидати охоче застосовують сумнівну технологію «коврового грошеметання». Адже зиск від такої інвестиції значно більший за витрати, – пише “Ремарка”.

На Черкащині звістки про появу грошовитих покупців із купюрами ширяться по селах зі швидкістю пожежі в сухому лісі. Станом на середину жовтня, середній курс коливався в межах 350 гривень за голос.

В залежності від округу і населеного пункту, цифри різні. Навіть у межах штабу одного кандидата, дуже грошовитого екс-регіонала-олігарха, оптові та роздрібні розцінки за голос суттєво відрізняються. Причому оптова ціна – мало не вдвічі більша! Що відбувається із грошовою масою на шляху до черкаських сіл та містечок – Бог знає.

Може, по дорозі на битих шляхах до сіл гроші губляться. Чи штабісти так завзято працюють, що частина купюр прилипає до спітнілих долонь… Як інформують місцеві люди, в Чорнобаївському районі менше 250-ти гривень навіть і не пропонуйте! В Ірклієві продаються за 350 гривень, а в Придніпровському аж за 500.

Чомусь вдвічі скромніші розцінки в Чорнобаї –там платять по 250 за голос. У Чигиринському районі вартість голосу найнижча. Наприклад, у Рацевому виборцям пропонують лише 150 гривень.

Представники громадянської мережі «ОПОРА» уже неодноразово оприлюднювали конкретні факти роздавання коштів в обмін на підтримку того чи іншого кандидата. В цьому плані беззаперечний лідер – 195 округ, трохи відстають за кількість сигналів 198 та 200 округи. 20 жовтня на гарячу лінію «Опори» надійшло повідомлення, що в селі Воронинці Чорнобаївського району (округ № 195) відбувається підкуп виборців довіреною особою кандидата в депутати Володимира Зубика. Вдалося з’ясувати, що ця особа збирає копії паспортів жителів округу та обіцяє видати гроші у разі перемоги кандидата.

Спостерігачем «Опори» написане звернення в міліцію для того, щоб вона перевірила імовірний факт підкупу на окрузі. Але мало сподівань на швидку та ефективну реакцію правоохоронних органів. За весь час кампанії було порушено лише 2 провадження за фактом ймовірного підкупу.

Лише 4% виборців схвалює коврове грошеметання кандидатів у нардепи

В масштабі всієї України, виборці порівняно з 2012 роком стали значно гірше ставитися до купівлі голосів. Про це свідчать дані опитування Фонду “Демініціативи ім. Ілька Кучеріва”, які в середу оприлюднила директор Фонду Ірина Бекешкіна. Як свідчать результати опитування, 87% виборців не готові голосувати за гроші, і тільки 4% нормально ставляться до підкупу голосів.

За її словами, 3% виборців можна зарахувати до категорії «хитрих» – вони візьмуть гроші від тих, за кого і так хотіли голосувати. Готові продати голос, якщо влаштує сума, 4% виборців. Але й сама ціна виросла. Тепер виборець гидує гречкою, і продається тільки за гарні гроші.

Проте 23 жовтня набули чинності зміни до законодавства, що встановлюють сувору відповідальність для усіх корисливих та «розумних» виборців, які беруть гроші в обмін на правильне голосування. Відтепер за це можна і отримати великий штраф, і навіть відсидіти.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.