Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» вживає заходів для ліквідації ямковості на усіх автошляхах України до кінця червня. Наразі ремонти виконано більш ніж на 80% шляхів.
Про це повідомляє Урядовий портал.
– Станом на сьогодні з початку року зафіксовано 5,2 млн кв.м ямковості. Це – майже удвічі більше, ніж торік, – поінформував голова «Укравтодору» Євген Прусенко. – Зараз ліквідовано в процесі ремонту 4,2 млн кв.м. Ще залишається майже 1 млн кв.м, переважно на дорогах місцевого значення, в деяких областях – на дорогах державного значення. Робиться все можливе, щоб завершити ці роботи до кінця червня.
Коли завершать латати дороги на Черкащині фахівці не знають. Заступник директора з експлуатаційного утримання ДП “Черкаський облавтодор” Віктор Мазко говорить, що все залежить від фінансування. Наразі ж держава не розрахувалася за виконані ремонтні роботи в травні. Платіжні документи перебувають у держказначействі.
Черкащина може похвалитися тим, що чи не половину доріг у районах відремонтували.
– Майже 50% доріг місцевого значення, тобто між населеними пунктами, ми вже відремонтували, – повідомив він.
Облавтодор обслуговує 6 тис. кілометрів доріг. Усього, додає фахівець, на сьогодні ямковий ремонт виконали на 1 тис. 190 кілометрах дорожнього покриття або 150 тис. м. кв. Вартість ремонту 1 м. кв. дороги сягає 200-250 грн.
Однією з головних причин інтенсивного руйнування доріг в Україні Євген Прусенко вважає перевищення транспортними засобами нормативів вагового навантаження та наголосив на необхідності посилення вагового контролю з метою збереження доріг.
– Особливо важливе значення це має сьогодні, коли температура повітря перевищила 30 градусів. І саме в цей час в асфальтобетонних покриттях, яких найбільше на наших дорогах, в процесі дії температури бітум стає більш пластичним, й інтенсивно утворюється колійність, – розповів керівник Укравтодору. – Тому щорічно видаються відповідні розпорядження, якими обмежується рух транспортних засобів вагою більше 24 тонн і навантаженням на вісь більше 7 тонн при температурі повітря вище 28 градусів.
Це загальноєвропейська практика. Зокрема, у Польщі рух великовагових транспортних засобів обмежується в денний час при температурі вище 28 градусів, у Білорусі – при температурі більше 25 градусів.
– Якщо рух великовагових транспортних засобів влітку при високій температурі не обмежувати – це призводить до утворення колійності та додаткових витрат на ремонт у межах 2 млрд. грн., – додав він.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Чергова омана