Народний депутат Сергій Рудик (в/о №198, позафракційний) занепокоєний питанням оптимізації галузі освіти на селі і створення так званих “опорних шкіл”, а тому зустрівся із ідеологом цієї ідеї замміністра освіти Павлом Хобзеєм. Питання “опорних шкіл” часто на зустрічах із нардепом порушували самі вчителі.
Про це народний депутат повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.
За словами нардепа, самі вчителі по-різному сприймають можливе нововведення. Вчителі сільськоі школи Грушківки Кам’янського району із обережністю ставляться до такої ініціативи Міносвіти. Водночас, у Тернівській школі Смілянського району педагоги сприйняли цю ідею “на ура” і навіть вже подали документи на конкурс.
“Відповідно до задуму, наприклад, на Черкащині буде створено максимум 3 такі школи, – ділиться думками Сергій Рудик після зустрічі із замміністра. – Пан Павло переконаний, що ця ініціатива піде лише на користь учням і самій системі освіти. Однак у мене виникло два застереження. По-перше, “опорна школа” має співфінансуватися із місцевого бюджету (а на місцях ми знаємо грошей обмаль), ціна питання: близько 3 млн.грн. за одну таку школу(?!). По-друге, яка подальша доля вчителів закритих сільських шкіл? За словами заступника міністра, найкращі з них працюватимуть в філіалах, створених на базі “старих” шкіл. А як воно буде на ділі – одному Богу відомо!”
Будьте чемні