Prokuratura__oskarzhila_virok_sudu_stosovno_gromadyanina_Rosiyi_zvinuvachenogo_u_vbivstvi_1362139646

Колишній начальник управління освіти Анатолій Депутат поновився на посаді за рішенням Соснівського районного суду. Ця історія тягнеться з 2007 року. Вже йде друге коло судових розглядів. Кілька тижнів тому Вищий апеляційний суд повернув справу про поновлення Анатолія Депутат назад в Черкаси. 8 жовтня Соснівський районний суд своїм рішення поновив його на посаді. Юристи міськвиконкому готують апеляцію, – повідомляє прес-служба мерії.

Окрім того, що за рішенням суду Анатолія Депутата мають поновити на посаді, йому ще й повинні виплати понад 80 тис. грн. з міського бюджету. А саме з освітянських статей. До негайного виконання допущено стягнення лише середньомісячного заробітку, але повну суму коштів платити немає з чого.

– Зараз склалася така ситуація, що існує дефіцит по виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери: вчителям, медикам, вихователям дитячих садочків. Депутати разом з міським головою вишукують резерви, скорочують видатки.

Ми вимушені скоротити видатки на житлово-комунальну галузь, щоб віднайти кошти на виплату зарплат бюджетникам. Шкода, що на фактично зайвого чиновника доведеться шукати додаткові кошти, – коментує депутат Черкаської міської ради Микола Кудрявцев.

За його словами, існує певна юридична колізія. Адже з 2007 року управління освіти декілька разів реорганізовувалося. Зараз це департамент освіти та гуманітарної політики. Управління освіти виконавчого комітету взагалі не існує, як юридичної особи. У законодавстві чіткої відповіді на це питання немає, втім, рішення суду потрібно виконувати, адже опоненти міського голови використовуватимуть усі шанси звинуватити його в порушенні закону, переконаний депутат.

– У цій ситуації більше запитань, ніж відповідей. З 2012 року кожен чиновник, який призначається на посаду, має пройти спеціальну перевірку на предмет корупційної складової, відсутності судимостей, щоб він не є засновником чи співзасновником комерційних підприємств тощо. Як бути у цій ситуації? Суд каже поновити негайно, а як же спецперевірка? Більше того, Президент України підписав закон «Про люстрацію». Чи має Анатолій Депутат пройти люстрацію? – запитує міський голова Черкас Сергій Одарич.

Нині юристи міськвиконкому готують апеляцію. Більше того, міський голова доручив Володимиру Шабанову, директору департаменту юридичного забезпечення, надати письмовий висновок щодо процедури поновлення Анатолія Депутата, враховуючи проведення реорганізації та відсутність зазначеної посади в штаті Департаменту освіти та гуманітарної політики та подати заяву про роз’яснення судового рішення.

Анатолій Депутат найближчим часом вже вийде на роботу.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.