Навчальний табір щодо попередження проблеми ВІЛ/СНІДу відбувся у Черкасах 21-22 грудня. Понад 60 учасників із Черкас та області навчалися безпечної поведінки та покращували свої знання із проблематики ВІЛ/СНІДу. Захід реалізується в межах проекту «Вільний удар (Free kick)» – спільний проект Корпусу миру США в Україні та благодійної організації «Грассрут Соккер».
Тренінгові заняття для молоді провели досвідчені тренери Корпусу Миру Аліна Кордюк та Костянтин Баранов.
– Можу зауважити, що з кожним заходом бачу позитивні зміни. Діти стають більш обізнаними у питаннях ВІЛ, більш відповідально і свідомо ставляться до проблеми. Важливо також, що після тренінгів усі протестувалися, хоча раніше не було такої стовідсоткової віддачі, – розповідає тренер Корпусу Миру Аліна Кордюк.
Окрім тренінгів, учасники мали змогу подивитися та стати учасником театралізованого дійства. Молоді показували, що наркотики – це погано. Учасникам пропонували намалювати своє майбутнє, зав’язавши очі. Планувати майбутнє, вживаючи наркотики, все одно що робити вибір наосліп. Щоб майбутнє було таким, як ви його уявляєте, потрібно ухвалювати всі рішення, дивлячись на світ відкритими очима.
– Мені, як супроводжуючому групи студентів Черкаського державного бізнес-коледжу, довелось прикласти чимало зусиль, щоб зібрати студентів на вихідних в період сесії на тренінг з тематикою ВІЛ/СНІД. Адже в студентів дещо упереджене ставлення до тренінгів на цю тематику, так би мовити вони «вже в курсі». Але, по закінченню тренінгу, виявилось, що не тільки студенти отримали багато нової інформації, але я й сама дізналась нове, не дивлячись на те, що неодноразово брала участь у різного роду заходах, пов’язаних з цією тематикою. Програма була надзвичайно інтерактивною та корисною. Приємно було й те, що утворилися досить довірчі відносини між тренерською командою та учасниками. Окрім позитивних емоцій, нових знайомств та подарунків, учасники тренінгу привезли с собою й роздатковий матеріал, щоб поширювати інформацію серед своїх знайомих, рідних за схемою «рівний рівному», – ділиться враженнями від табору Марина Демченко.
Ще однією особливістю заходу є футбольні змагання. Гра у футбол – це як спосіб навчання, натхнення та інформування учасників з метою зупинити поширення ВІЛ. Адже, на прикладі передавання м’яча від гравця до гравця можна показати, що вірус може так само легко передаватися між людьми.
– Приємно, що ми мали змогу вже втретє провести подібний табір. Проблема ВІЛ з роками не стає менш важливою, тому інформувати та проводити заходи на попередження – важлива справа. Завдяки підтримці Корпусу миру США в Україні, благодійної організації «Грассрут Соккер», управлінню у справах сімї, молоді та спорту ЧОДА та громадських оргнанізацій, ми зробили невеликий «удар», поширюючи знання серед молоді й, сподівємось, він стане пасом до переможного голу над проблемою ВІЛ, – зауважує директор Молодіжного ресурсного центру Віктор Велівченко.
По закінченню, усі учасники табору мали змогу пройти безкоштовне експрес-тестування на СНІД.
За інформацією Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру
Будьте чемні