4

Науковці ЧДТУ завершують виконання державного замовлення –  розробку можливості використання альтернативних джерел енергії – у рамках вирішення стратегічної проблеми енергозабезпечення України.

 

– Ми завершуємо роботу над переобладнанням дизельних двигунів для роботи на стиснутому природному газі. Для України надзвичайно актуальною є не лише  необхідність  забезпечення альтернативними видами енергії, але й проблема збереження довкілля – зменшення викидів у атмосферу шкідливих речовин, – зазначає доцент кафедри Автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ  Ігор Шльончак. – На вирішення обох цих проблем і спрямовано наш проект, що передбачає переобладнання дизельних двигунів для роботи на біометані. Цей продукт переробки сільськогосподарських, виробничих і побутових відходів на сьогодні є одним із найперспективніших альтернативних джерел енергії для України. На сьогодні ми уже провели дослідження адаптації до його використання на двигунах автобусів «Богдан» – і плануємо остаточно завершити розробку до кінця року.

Це не перший винахід кафедри у сфері  пошуку альтернативних  джерел енергії. Науковці ЧДТУ провели адаптацію дизельних двигунів для використання біопалива – продукту переробки ріпакової олії, що також виробляється хіміками ЧДТУ.

– Біопаливо – це, фактично, форма збереженої сонячної енергії, що «захоплюється» через процес фотосинтезу під час росту рослин. Його переваги — у безпечності для довкілля, у вирішенні проблеми зростання вартості традиційного пального, і загалом – проблеми залежності України від нафти, як джерела енергії, – констатує Ігор Шльончак. – Застосування біопалива у дизелях, при випробуваннях, покращило паливну економічність двигуна автобуса «Богдан» до 4 %, і знизило  викиди шкідливих канцерогенних  речовин відпрацьованих газів у середньому на 7 %. Результати нашої роботи сьогодні уже почали впроваджувати на ПАТ «Метровагонмаш» Шполянський завод запасних частин» та  ПАТ «Черкаський автобус».

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.