24 листопада відбувся круглий стіл на тему «Агресія в українському суспільстві. Причини, наслідки та профілактика» за ініціативи кафедри загальної педагогіки і психології навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистества Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
До участі долучилися представники Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та Черкаського державного технологічного університету. Доцент Інна Лук’янець представила результати дослідження проведеного викладачами кафедри загальної педагогіки і психології щодо виявлення рівня агресії та тривоги у студентів університету. Науковцями було протестовано 355 студентів, 71,3% мають середній рівень агресії, 25,1 — низький, 3,6% — високий.
У показниках тривожності домінують високі показники: 51,6% високий рівень тривоги, 42,2% — середній та 3,2 % — низький. Такий психоемоційний стан українців є досить небезпечним, оскільки це впливає на погіршення фізичного здоров’я людей, а також легкого підпадання під різні маніпулятивні впливи, зокрема і політичні. Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри суспільних комунікацій Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля також оприлюднила результати їхнього тестування з курсантами, які є схожими до попереднього дослідження. Тобто, така картина є характерною для української молоді. Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії ЧДТУ окреслила соціальні виміри феномену агресії. Окрім професорсько-викладацького складу, у обговоренні проблеми агресії активну участь взяли й курсанти, й студенти.
Значну увага приділили профілактиці агресивної поведінки.
Джерело: cdu.edu.ua
Будьте чемні