У шести місцевих загальних судах області вже встановили системи відео-конференції.
На Черкащині продовжується реалізація проекту «Підвищення обізнаності населення щодо норм нового КПК України та перших результатів їх застосування на Черкащині». Нещодавно Черкаська міська молодіжна громадська організація «Демократичні перетворення України» провела другий круглий стіл на тему: «Право на захист відповідно до норм нового КПК України», повідомляє прес-служба організації.
Обговорити проблемні питання та результати впровадження в дію норм нового КПК зібрались представники прокуратури, територіального управління державної судової адміністрації, судді, адвокати, правозахисники, громадські експерти.
На Черкащині вже на повну приводять матеріально-технічне забезпечення судів до вимог зазначених у новому КПК України, який наприкінці минулого року набув чинності. Нині у судах першої інстанції активно впроваджують системи відео-конференції, що суттєво полегшить процес допиту свідків та інших учасників процесу.
За словами завідуючої сектором територіального управління державної судової адміністрації у Черкаській області Тетяни Копитіної наразі повністю укомплектовані системами відео-конференцзв’язку 6 місцевих загальних судів області. Це чотири міськрайонних суди (Канівський, Золотоніський, Смілянський та Уманський), а також два районних суди Черкас: Придніпровський та Соснівський. Система відео-конференції також встановлена і у апеляційному суді Черкаської області.
– У Канівському міськрайонному суді нещодавно було проведено перше тестування системи. А у Придніпровському районному суді Черкас вже навіть розглядалася перша справа із застосуванням відеоконференцзв’язку. На виконання рішення Європейського суду допитувались свідки, які знаходились в Росії. Найближчим часом у всіх судах області будуть облаштовані кімнати чи кутки допиту свідків і учасників процесу, – зазначила Тетяна Копитіна.
Будьте чемні