25 лютого в актовому залі загальноосвітньої школи №5 відбулася важлива і у крайактуальна для організації цивільного захисту населення учбово-навчальна подія. У гості до навчального закладу завітали не лише фахівці пожежно-рятувальної справи, та піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, а й спеціалісти з виживання людини в екстремальних умовах.
Про це інформує прес-служба ДСНС в області.
Захід був розрахований у першу чергу на молодь старших класів, проте, як показало подальше спілкування, багато питань із запропонованої програми що піднімалися в ході обговорення, цікавили не лише учнів, а й педагогічний і технічний персонал закладу.
Треба зазначити, що враховуючи загострення ситуації на Сході країни, з метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’я учнів рятувальники Черкащини внесли істотні зміни до розробленого раніше для учбових закладів навчального плану.
Якщо донедавна основними питаннями таких уроків були дії у разі отримання сигналу «Увага усім», або правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів, чи то дії під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій, то, останнім часом проводячи такі заняття рятувальники намагаються розширити свою навчальну програму.
Так, за словами речника начальника Управління ДСНС у Черкаській області Костянтина Проценка, – «Якщо раніше навчання проводилось за темами які розглядали порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій та інших небезпек та загроз, або дозволяли вивчити практичні дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій чи відпрацювати надання першої медичної допомоги, то зараз ми переглянули і методику і тематику навчальних занять.
З появою в нашій навчальній групі фахівців з виживання, які мають не лише достатню теоретичну базу, а головне великий практичний досвід, ми змогли істотно розширити учбову складову.
Опираючись на власні приклади та життєвий досвід волонтери діляться з населенням практичними порадами які дозволять за найбільш несприятливих умов, розгорнути табір, знайти та закип’ятити воду, обігрітися, захистити себе від чисельних загроз навколишнього середовища.»
Будьте чемні