Черкаський міськрайонний відділ Управління отримав пожежний автомобіль. У будь-який час поява в пожежно-рятувальному підрозділі, додаткової одиниці техніки викликає неприховане професійне задоволення. Адже люди та їх рівень підготовки хоча й залишаються головним фактором у діяльності сучасної Служби порятунку, проте, саме належне її технічне забезпечення дозволяє говорити про її швидкість, мобільність та врешті решт ефективність.
Про це повідомляє прес-служба УДСНС України в Черкаській області.
Водночас, сьогодні однією із найбільш болючих проблем служби порятунку залишається саме зношеність автопарку. Достатньо сказати, що за оцінками експертів понад 70% пожежних та спеціальних автомобілів, які знаходяться на озброєнні в пожежно-рятувальних частинах Управління ДСНС у Черкаській області вже відпрацювали свій ресурс та підлягають списанню. Кілька десятків автомобілів які надійшли до Управління впродовж останніх років нажаль істотно вплинути на ситуацію не змогли. Зрозуміло, що через брак коштів, очікувати, що ситуація зміниться у найближчий час також не доводиться. Тому, шляхів вирішення цієї проблеми у рятувальників залишається не так вже й багато.
По-перше, це надзвичайно поважне та відповідальне ставлення до експлуатації і утримання існуючої техніки, її технічного стану. Не випадково, постійні технічні огляди та щоденний контроль усіх вузлів та агрегатів автомобілів, вже давно стали одним із головних завдань водіїв. По-друге, це ремонт, відновлення та реанімація зношеної техніки яка вийшла з ладу власними зусиллями.
Саме другим напрямком сьогодні активно займається частина технічної служби аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Достатньо сказати, що лише за останній рік, завдяки професіоналізму та майстерності, а також винахідливості та раціоналізаторству спеціалістів цього підрозділу, у короткі терміни вдалось повернути, як тут кажуть, до «професійного життя», лише пожежних чотири автомобілі, а ще один спеціальний та два допоміжні. Набуваючи досвіду, вдосконалюючи майстерність, відпрацьовуючи все нові та нові ремонтні операції, фахівці цього підрозділу постійно ставлять перед собою усе більш амбітні завдання.
Черговим таким викликом, який прийняли інженери та фахівці ремонтно-технічної частини став ЗІЛ-131, 1973 року випуску, який вже очікував на останній шлях до пункту прийому металобрухту.
Оглянувши вкритий пилом та іржею старий автомобіль, майстри закатали рукави. Розібравши та перебравши його увесь, від найменшої гайки до цистерни, вони зробили здавалося б неможливе. Ремонт який за попередніми підрахунками на заводі обійшовся б у 80-100 тисяч гривень, вдалось здійснити на потужностях підрозділу власними силами, витративши лише 20 тисяч гривень.
26 жовтня можна вважати датою початку другого життя цього пожежного автомобіля, адже у цей день відбулась офіційна передача повнопривідної автоцистерни на шасі ЗІЛ-131 до бойового підрозділу.
Отримуючи з рук начальника аварійно-рятувального загону спецпризначення Олександра Дубенця ключі та технічний паспорт, начальник міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, Андрій Хижняк не приховував свого задоволення.
– Я завжди радію, коли у підрозділі з’являється нова техніка, це немов би поява ще одного вірного друга. Ми кілька днів випробували цей автомобіль на полігоні та автодромі, і він відмінно впорався із усіма поставленими перед ним непростими завданнями. Потужний, маневрений, надійний, саме так я можу його зараз охарактеризувати. У нас попереду непростий осінньо – зимовий період, і наявність повнопривідного автомобіля, дозволить нашим підрозділам ефективніше діяти при ліквідації наслідків різноманітних надзвичайних подій, особливо, під час ускладнення метеорологічної обстановки, оглядаючи автомобіль ділиться своїми думками Андрій Анатолійович.
Трохи інші емоції цього дня переживає Олександр Дубенець:
– Трохи сумно прощатися із цим автомобілем. Чесно кажучи, коли два місяці тому, зайшовши до боксу ремонтної частини, я побачив на оглядовій ямі лише іржаву раму та такі ж пенали. Попри ентузіазм моїх інженерів та слюсарів, навіть у мене були сумніви щодо щасливої подальшої долі цього проекту. Проте, правду кажуть в народі, – очі бояться, а руки роблять, – і ось, сьогодні, подолавши безліч технічних проблем ми таки зуміли повернути його до життя.
А тим часом на оглядовій ямі у ремонтному боксі очікуючи на свою подальшу долю завмерла ще одна «вироблена» автоцистерна.
Будьте чемні