У Черкасах відбулося вже 20 тренінгів для медпрацівників на тему «Формування толерантного ставлення серед медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику», що проводяться ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Близько півтисячі медиків уже пройшли навчання і залишають тільки позитивні відгуки про тренінги, що відбуваються в рамках проекту USAID RESPECT.
Про це повідомляє прес-служба ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
– Ніхто не застрахований від того, аби одного разу здавши кров, не почути: «ВІЛ-позитивна». Тренінг корисний – він торкається навіть до тих душ медиків, які через брак знань до певної категорії пацієнтів ставились трошечки гірше. Але… Вчитися ніколи не пізно. Від нашого ставлення теж багато залежить, яким буде майбутнє людини, у якої виявили ВІЛ. Треба усвідомлювати цю відповідальність. Такі проекти вкотре в нас пробуджують людське, – говорить одна з працівниць жіночої консультації
– Як шкода, що раніше (10 років тому) в нас не було такої інформації. Шкода, що держава не турбувалася ані про інформування, ані про медичне забезпечення. За браком знань деякі лікарі боялися заходити в палати. Зараз це все інакше: нікому і на думку не спаде відмовити в послугах породіллі через її ВІЛ-статус. Але треба працювати над діагностикою, над тим, щоб кожна людина пройшла тест, – ділиться враженнями один із лікарів акушерів-гінекологів.
– Доки сам не побуваєш в “шкурі пацієнта” з будь-яким іншим незвичним діагнозом, важко зрозуміти, що таке стигма. А пройшовши через погляди колег і відмову в лікуванні, не хочеш повторювати їхні дії. Деяким медикам треба такі тренінги постійно проводити і пояснювати не один раз, – переконаний лікар обласного наркодиспансеру.
– Дізналися багато цікавих нюансів, от наприклад, про те, чи передається ВІЛ через укус, знали десь 50 на 50. А тепер стовідсотково знаємо, що ні. І колегам розкажемо. Із ВІЛ-інфікованими постійно зіштовхуємось у роботі. Так, був період, коли в мене одночасно на обліку 5 ВІЛ-інфікованих стояло. Тому знання вкрай необхідні. Крім того, що на тренінгу з цієї теми вперше, – каже акушер-гінеколог черкаського пологового будинку.
Попереду ще десять тренінгів для медпрацівників Черкащини.
Для довідки
Проект RESPECT реалізовується на базі таких лікувальних закладів Черкащини:
- КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» Черкаської обласної ради;
- КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер» Черкаської обласної ради;
- Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер»;
- КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради;
- КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» (обидві бази).
Проект впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України», що здійснюється ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Ця інформація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.
Будьте чемні