Сьогодні немає підстав очікувати високого весняного водопілля на Черкащині.
Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За даними спостережень більшості метеостанцій області сніговий покрив відсутній із середини лютого, крім західних районів, де його висота сягає до 4 см. Глибина промерзання ґрунту на більшій частині території області становить 1-6 см, що значно менше за норму. Варто зазначити, що в басейні Верхнього Дніпра та його приток на території Смоленської області, Білорусії теж відсутні істотні снігозапаси та промерзання ґрунту.
Внаслідок теплої з помірними і невеликими опадами погоди, що встановилася в Україні з 8 лютого, на водних об’єктах відбувається поступове руйнування не потужного льодоставу, з’являються тріщини та промоїни, льодовий покрив стає крихким та ненадійним.
З 8 до 10 лютого на більшості річок розпочалося поступове підвищення рівнів води. З початку сніготанення рівні води підвищилися загалом на 0,2-1,0 м. Водність річок країни за дві декади лютого була переважно близькою та вище місячної норми, лише на лівобережних притоках Середнього Дніпра вона становила 30-95 %.
Враховуючи гідрометеорологічні умови, що склалися на 27 лютого 2014 року, та прогноз погоди на березень, можна очікувати, що весняне водопілля на більшості малих і середніх річок області може бути не виражене, переважатимуть незначні підйоми рівнів води. До кінця березня вони продовжуватимуться на середніх та великих річках.
Максимальні рівні води річок весною очікуються переважно близькими та нижчими за середні багаторічні показники і минулорічні. Якщо у березні не відбудеться повторного снігонакопичення, або ж зберігатиметься дефіцит опадів весною, то водність малих і середніх річок у березні-квітні буде невисокою.
При цьому існує висока ймовірність формування низького водопілля (за максимальними рівнями, витратами і об’ємами) на річках, водозбори яких зазнають значного антропогенного навантаження, що може ускладнити водогосподарську та екологічну ситуацію в цих басейнах.
Будьте чемні