Реформування медичної галузі є пріорітетним для нинішнього керівництва України.
Про це під час круглого столу у Черкасах заявив народний депутат України від “Блоку Петра Порошенка” Олескандр Черненко
“Не треба зайвий раз говорити, що країні потрібні реформи. А однією із найбільш пріорітетних є медична реформа. Про це вказано в Коаліційній угоді, на яку орієнтується уряд. Тому її виконання буде першочерговим”, – заявив Олександр Черненко.
Однак голова Комісії з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при МОЗ України Зоряна Черненко запевняє, що краще приймати закони виважено, а не популістично і поспіхом.
“Можна згадати “закон Ляшка” про заборону закриття закладів охорони здоров’я та їх реформування, який був прийнятий як раз після перемоги Революції Гідності. Такі популістичні закони роблять для країни не крок вперед, а три назад. Тому все потрібно робити виважено”, – зазначила Зоряна Черненко.
Черкаські медичні чиновники вже бачать недоліки у запропонованій медичні реформі і, у разі її проведення, не обіцяють швидких результатів.
“Люди повинні боятися не реформ, а реформаторів, які кожного разу приходять до влади і хочуть змінювати саме галузь охорони здоров’я, але у підсумку в них нічого не виходило. Якщо буде нарешті проведена медична реформа в Україні, то її результати можна буде побачити, можливо, і через десять років. Я впевнений, що на місцях тільки рік будуть розбитратися із документами, актами та економічними розрахунками”, – переконаний керівник департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олег Стадник.
Також суттєві недоліки у проекті медичної реформи знайшов і заступник начальника департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан.
“Пропонуються загалом правильні кроки, але я не зовсім бачу, куди мають рухатися лікарі. Зараз вони мають постійну заробітну плату, а як цей механізм діятиме надалі? Одних громада може вибрати для свого лікування, а що потрібно тоді буде робити іншим? Також пропонується зробити медицину більш комерційною, однак наразі медичні галузі перебувають у комунальній власності. Наприклад, у районі. Тоді це питання треба виносити на сесію райради, однак, як показує практика, там подібні сучасні рішення не дуже приймають. Також слід реформувати не тільки саму галузь, але й підготовку кадрів. Оскільки виходить, що нормальний лікар не зацікавлений вчити своїй майстерності студентів, тому що завтра вони стануть його конкурентами і заберуть хліб”, – зазначив Олег Найдан.
Будьте чемні