2

24 травня на базі ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» оприлюднили підсумків проекту «Протидія поборам — за безкоштовну медичну допомогу».

У лікарнях м. Черкаси та Черкаської області неформальні платежі вже давно стали звичною практикою. Протягом 2013-2016 років ГО «Інститут аналітики та адвокації» (Полтава) провела ґрунтовне дослідження проблеми неформальних платежів у закладах охорони здоров’я України, що полягає у діяльності благодійних організацій на території лікувальних закладів та передбачає збір «добровільно-примусових» пожертв із пацієнтів.

«Інститут аналітики та адвокації» ініціював реалізацію проекту «Протидія поборам — за безкоштовну медичну допомогу», який у Черкасах втілювала ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця».

У ході реалізації даного проекту були проведені зустрічі з керівниками лікувальних закладів міста, керівництвом Департаменту охорони здоров’я ЧМР,  представниками громадськості.

Одним із компонентів роботи було поширення серед населення інформації про явище поборів у медицині шляхом публікацій у ЗМІ,   соціальних мережах задля масштабного висвітлення даної проблеми та привернення уваги громади міста  до цього ганебного явища.

З метою усунення проблеми неформальних платежів та здійснення прозорої звітності про використання благодійних внесків у лікувальних закладах міста було проведено ряд робочих зустрічей. Їх результатом стала регулярна звітність керівництва лікувальних закладів міста Черкаси про використання як бюджетних коштів, так і благодійних внесків на сайтах лікарень. Перелік сайтів розміщено на сторінці Департаменту охорони здоров’я міста та офіційному сайті ЧМР.

Наступним кроком до популяризації та прозорості звітності було розміщення друкованого формату звітності на інформаційних стендах лікарень міста.

Підсумком проведеної роботи була організація ток-шоу на місцевому телеканалі «Рось» під назвою «Прозорість звітування» за участю  директора Департаменту з охорони здоров’я ЧМР та головних лікарів лікувальних закладів міста та представників громадськості м. Черкаси. На ток-шоу висвітлювалися питання протидії поборам у лікарнях та кожен із учасників обговорення звітував про проведену роботу у підпорядкованому йому закладі.

На даний час в усіх місцевих лікарнях такі явища, як «добровільно-примусові» пожертви скасовано. Громада міста проінформована про те, що у разі, якщо пацієнта змушують сплачувати власні кошти у вигляді благодійних внесків за лікування, діагностику, консультацію, то він вправі відмовитися від сплати таких внесків та звернутися до керівництва лікувального закладу щодо роз’яснення такого внеску.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.