Агрострахування у нас розвивається дуже поступово, але демонструє позитивний тренд, констатує директор черкаської філії “АСК “ІНГО Україна” Наталя Нефедова.
Про це повідомляє “Діловий регіон“.
Страхування ризиків у сільському господарстві не є надто поширеним. На Черкащині як одній з найбільш розвинених сільськогосподарських областей застраховано близько 7% сільгоспплощ. Однак загалом по Україні цей показник ледве сягає 5%.
Найбільш активними користувачами послуг страхувальників є середні і великі агропідприємства, які мають банк землі понад 5 тис. га. Втім, страхові компанії готові надавати послуги і дрібним господарствам (50-100 га).
Страхувальники пропонують стандартні продукти, їхній перелік єдиний на всю Україну, говорить Наталя Нефедова. Серед аграріїв найбільш затребуваною є програма зі страхування затрат. Звертаються переважно в осінньо-зимовий період, коли спостерігаються найбільші ризики для майбутнього урожаю.
За словами Наталі Нефедової, найчастіше страхують посіви озимого рапсу, оскільки він найменш стійкий до погодних умов. В гірші роки може вимерзати до 40% посівів. Інші озимі теж страхують – пшеницю, ячмінь.
У разі настання страхового випадку аграріям компенсують в середньому до 80% матеріальних затрат на вирощування культури на окремій ділянці поля.
Будьте чемні