Не лише медикаментами, а й турботою. Так у Першій міській лікарні відходжують поранених бійців АТО. У цьому медикам допомагають ветерани Афганістану. Разом із лікарями афганці започаткували безпрецедентну для Черкас акцію по реабілітації АТОвців, – інформує ВІККА. 

Ударна сила медичної передової – дороговартісні препарати. У Першій міській лікарні ними ставлять на ноги поранених у зоні АТО. Такий медичний тил, кажуть медики, тут з’явився завдяки небайдужості ветеранів Афганістану.

Олександр Рибченко, голова регіональної спілки ветеранів Афганістану на Черкащині: “По нашій програмі тяжко хворі можуть отримати дорогі ліки, які вони не можуть придбати самі. Надаємо ІПП даного хворого і яке захворювання. По можливості або вони самі сюди приїздять або ми їх доставляємо”.

Така підтримка нині вкрай необхідна не лише бійцям, а й медикам, переконує заввідділенням неврології. Бо кожен препарат тут на вагу золота. Та придбати його по кишені далеко не всім. А зволікати з лікуванням медики не можуть. Бо травми іноді надтяжкі.

Олена Мотричук, завідуюча неврологічним відділенням міської лікарні №1: “Травми в основному від акустики, вибухових гранат, струси, контузія головного мозку. Звернулися в деякі фармацевтичні фірми, які змогли виділити для відділення для учасників АТО і для членів їх родин дороговартісні препарати”.

Спільними зусиллями медики та афганці вже поставили на ноги чотирьох бійців АТО. Всі родом з Черкащини. Організувати такий медичний тил, каже Олександр Рибченко, його надихнув героїзм молодого покоління.

Олександр Рибченко, голова регіональної спілки ветеранів Афганістану на Черкащині: “Як приклад – Олег Петренко. Він залишив свою родину і пішов на Схід захищати свою Батьківщину”.

Про такий медичний тил нині говорять навіть на передовій, каже й доброволець полку “Азов” Олег Петренко. Підтримка героїв Афгану для бійців АТО особливо цінна. Бо вони знають, що таке війна, не з чуток.

Олег Петренко, доброволець полку “Азов”: “Для нас, тих, хто пішов добровольцем на фронт, підтримка афганців, людей, які знають що таке війна, така підтримка особливо важлива та приємна. Бойове ядро добровольчих підрозділів, які зараз на сході України – це теж афганці. Розуміють ці проблеми і розуміють наскільки це важливо”.

Відходжувати поранених бійців АТО спільними зусиллями медики та афганці планують й надалі. Усіх небайдужих просять допомогти фінансово або ж медикаментами.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.