1413551716_3-1

На базовому розсаднику Черкаського лісгоспу вже збирають «урожай» – стандартні сіянці сосни звичайної. Як розповів лісничий Руськополянського лісництва Ігор Ткач, лісівники виростили 1 млн 700 тисяч штук сосонок. Посадматеріал в чудовому стані. Сіянці вже використовують в осінніх посадках та доповненнях, – пише «Нова Доба»  з посиланням на  обласне управління лісового та мисливського господарства.

Загальна площа розсадника становить 3 га. Однак засіяно 1,3 га. Решта площі стоїть під парою, земля «відпочиває», кажуть лісівники.

«Посадковий матеріал з базового розсадника використовують усі лісництва Черкаського лісгоспу. Тому на руськополянських лісівників покладено велику відповідальність. І вони цілком успішно з нею справляються», – говорить директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт. Про це свідчить не лише відмінний стан посадкового матеріалу, але й біленька огорожа з новою брамою та аншлагами, якi нещодавно оновили.

Цього року погода сприяла лісівникам – було вдосталь і дощів, і сонця. Однак це ж додавало роботи, бо після дощу швидко піднімається бур’ян і заглушує тендітні паростки маленьких сосон. На розсадниках догляд ведеться тільки вручну.

«Це важка, кропітка робота, бо маленькі сосни дуже вразливі. Лісокультурниці із сапами навколішки над ними стоять», – розповідає лісничий Ігор Ткач.

Основна маса сіянців залишиться зимувати на розсаднику і буде використана у весняній посадковій кампанії. А вже за кілька років стане лісами на черкаській землі.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.