Відтепер в органах державної влади та місцевого самоврядування заборонено палити. Про це під час наради повідомив керуючий справами Черкаського міськвиконкому Микола Кудрявцев, пише “Прочерк”.
Таке нововведення прийшло разом зі змінами до Закону «Про заборону паління в публічних місцях», за яким для органів влади не передбачено навіть відведення спеціальних місць для куріння.
– Я ще не знаю, як виходити з цієї ситуації усім курцям. Раніше для них хоча б був балкон… – прокоментував Микола Сергійович.
На нараді все ж вирішили, що «чиновники – теж люди», тому зголосилися поки що не забирати в них балкон.
Також Микола Кудрявцев розповів про те, що деякі працівники мерії палять на даху та що це треба припиняти.
– Ми там знайшли п’ять саморобних урн, повністю забитих бичками, немає освітлення… І там хтось намагається палити. Треба це припиняти! Ми будемо закривати ці місця! Сморід стоїть на поверхах, – сказав пан Кудрявцев.
P.S. Від “Про все”: До речі, журналісти не раз помічали, що і міський голова Сергій Одарич має цю погану звичку. Тож як мер нині виконуватиме цей закон, невідомо. Вочевидь, йому ще раз доведеться спробувати кинути палити, що він вже робив не раз.
Факт
Закон про заборону паління у громадських місцях Президент України підписав 13 липня цього року. Документ визначає ряд громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. Штраф за куріння в недозволених місцях встановлено від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а за не відведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Закон вступає в силу через 6 місяців після опублікування.
Згідно з новим законом, курити буде заборонено:
– у приміщеннях ресторанів;
– у приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– у приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
– у ліфтах і таксофонах;
– в установах охорони здоров’я;
– у навчальних та освітньо-виховних закладах;
– на дитячих майданчиках;
– на спортивних майданчиках, стадіонах:
– у під’їздах житлових будинків;
– у підземних переходах;
– у громадському транспорті (у т.ч. у транспорті міжнародного сполучення і на зупинках громадського транспорту).Закон також визначає, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, загальна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витягом або іншими засобами для видалення тютюнового диму.
Також забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, курити в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розташування громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.
Документ також вносить додаткову відповідальність за розміщення попільничок, за не вживання заходів, щоб припинити куріння в приміщеннях підприємств (організаціях) громадського харчування, за не відведення місць для куріння і необладнання їх витягом – також штраф від 1 тис. грн до 10 тис. грн.
Перший і нині чинний закон про обмеження місць для куріння діє Україні з жовтня 2010 р.
Будьте чемні