default

Тепер ми вже знаємо про війну не з розповідей дідусів, а з реального життя. Тому так щемляче звучать мелодії воєнних років, так по-справжньому виглядає скорботна матір у театральній постановці на сцені обласної філармонії, куди влада запросила останніх героїв Великої Вітчизняної, щоб вкотре подякувати їм за перемогу.

28 жовтня 1944 року Україна стала вільною від німецької окупації. І скільки б не минало років, це завжди матиме надзвичайне значення. Вражаючі й маловідомі факти з історії воєнної України навів у своєму виступі голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко. Зокрема, він повідомив, що у Другій світовій війні загинуло, за офіційними даними, 4,5 млн. українців, а насправді – більше 7 мільйонів осіб. У 1944-1945 роках українці становили 60-80 % солдат у з’єднаннях українських фронтів.

– Лише останнім часом завдяки свідкам ми дізналися про те, як мобілізували населення і кидали в бій навіть без зброї і обмундирування. Тільки із Драбівського, Золотоніського, Чорнобаївського районів було таким чином мобілізовано 20 тисяч наших земляків, які майже всі загинули за визволення нашого Правобережжя, – наголосив Юрій Олегович і порівняв захисників тих далеких днів із нинішніми черкащанами, сотні яких ризикують своїм життям у боях за Східну Україну, і майже 40 вже віддали його.

Цю ж думку продовжила і голова обласної ради Валентина Коваленко.

– Коли звучить пісня «Степом, степом» нашого славетного земляка Миколи Негоди, уявляється той скривавлений степ Сходу, зруйновані міста і села. В такій ситуації проживається, осмислюється і переосмислюється все те, що ви, дорогі наші ветерани, пережили в часи Другої світової війни, – сказала вона. – Чи могли б ми подумати, що через 70 років зможемо знов переживати таке?

Далі керівники області спустилися в зал, щоб особисто вручити ветеранам нагороди та квіти на знак поваги та вдячності за їх подвиг. Двох учасників Корсунської битви нагороджено відзнакою «70 років Корсунь-Шевченківській битві», шістьох учасників бойових дій – Почесною грамотою облдержадміністрації, чотирьох ветеранів – грамотою обласної ради, ще шість воїнів тієї війни отримали відзнаку «70 років визволення Черкаської області від гітлерівських загарбників».

– Лише завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою. І якщо наш народ переміг у тій жорстокій війні, переможе і нині, – наголосив голова ОДА Юрій Ткаченко.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.