
69 років минуло відтоді, як нашу державу назавжди звільнили від німецько-фашистських загарбників. З цієї нагоди 28 жовтня обласна влада на чолі із головою Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом взяли участь у покладанні квітів до підніжжя Пагорба Слави. Приєдналися до них і молодь із ветеранами. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та привітали її учасників.
Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
У роки Другої світової війни загинуло 168481 черкащан, серед них – 151031 – безпосередні учасники бойових дій. Черкащанин Петро Красовський зустрів війну у 17 років. До армії чоловік пішов добровільно й відслужив там більше 30 років. Повернувся звідти підполковником. Каже, коли дізнався, що 28 жовтня 1944 року Україну визволили від німецько-фашистських загарбників, відчув особливу і непередавану радість.
– Кожна наша перемога у будь-якому з боїв викликала тільки радість! – ділиться Петро Семенович. – Про війну я знаю не з розповідей: брав участь у боях і бачив, як німці брали противників у полон… Ми всі були і залишаємося патріотами.
Сергій Тулуб наголошує – всі ми повинні оточити ветеранів усебічною турботою та повагою, і завжди шанувати їхній внесок у визволення Вітчизни. Всебічна підтримка і турбота про ветеранів Великої Вітчизняної війни є пріоритетним завданням Соціальних ініціатив Президента України. Цього року на 49% було підвищено середній розмір пенсії учасників війни, у 4–4,5 рази зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 березня 2013 року № 151, з 1 травня 2013 року інвалідам війни ІІ і ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни І групи. На Черкащині 2 роки тому започатковано комплексну обласну програму «Турбота», яка передбачає адресну підтримку і вирішення проблем ветеранів війни.
– Проблеми кожного з ветеранів не нові: їм потрібне якісне медичне обслуговування, непокоїть і питання забезпечення житлом та автотранспортом, – зазначив Сергій Борисович. – Можливо частина з цих проблем вирішується не такими швидкими темпами, як того хотілось би, та зрушення є! Так, за три останні роки понад 167 ветеранів отримали ключі від автомобілів, ще майже 6 тисяч ветеранів забезпечено санаторно-курортним лікуванням. А разової допомоги цього року для 61 тисячі ветеранів і жертв фашизму виплачено 29 мільйонів.
Будьте чемні