Він захищав у війні країну – тепер захищає своє право на лікування. Боєць 14-го батальйону “Черкаси” Олександр Павлич потребує термінового медичного втручання. Та, каже, через відсутність потрібних документів зі штабу не може розпочати лікування, – розповідає ВІККА.

Війна на східних рубежах у Сашка й досі перед очима. Хлопець був одним із перших у лавах 14-ого батальйону тероборони “Черкаси”. Воював неподалік Волновахи. Та навіщо ризикував своїм життям, каже, не знає. Бо тепер у держави буквально виборює право на медичну допомогу. На Донеччині хлопця контузило. Потім додався ще цілий букет хвороб.

Олександр Павлич, боєць батальйону “Черкаси”: “Із цими антибіотиками… Я за усе своє життя стільки ліків не випив, як за останній місяць”.
Рятували бійця спочатку у запорізькому військовому госпіталі, потім – у дніпропетровському. Саме там, переповідає, йому змінили діагноз, а ще – відібрали документи первинного огляду. Аби потім не платити вартісної компенсації, припускає хлопець. Далі виходжували Олександра вже в Черкаській обласній лікарні.

Денис Годлевський, завідувач нейрохірургічним відділенням Черкаської обласної лікарні: “Лікували ми його, обстежили. Потребує він консультації в Києві в науково-дослідному інституті нейрохірургії м. Києві”.
Та щоб їхати до Києва, говорить Олександр, йому потрібно відновити втрачені на війні документи. А ще – мати направлення зі штабу.

Олександр Павлич, боєць батальйону “Черкаси”: “Я телефоную до нашого начмеда, телефонував і до начальника штаба. Кожен день до них телефоную. Ніхто нічого не ворушиться. Я вже не зможу нормально, повноцінно нести службу, але з батальйону “Черкаси” не надають ніяких направлень на Київ”.
Через паперову тяганину, каже Олександр, страждає не він один. На доказ – виходить на зв’язок зі своїм товаришем по службі та по нещастю.

Святослав Ситник, боєць батальйону “Черкаси” (телефоном): “– Веніамінович, як ваше здоров’я? – Погано. Весь час голова болить. – А направлення вам дали? – Ні, я не можу додзвонитись до начмеда не можу додзвонитись”.
Та вже за кілька днів Олександр дзвонить до Веніаміновича поділитися радістю. Бій зі штабом він виграв. Хлопцю пообіцяли відновити на надіслати такі необхідні йому документи.

Олександр, 1-ий заступник командира батальйону “Черкаси”: “Ми зробили йому усі документи. Сьогодні передаємо їх до військкомату. Ми йому вирішуємо це питання”.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.