Безымянный

Ноші й розкладачка – два в одному. Це винахід черкаського умільця Максима Чернявського. Універсальне розкладне ліжко чоловік змайстрував для українських військових. Такий пристрій, переконаний черкащанин, має спростити бійцям умови проживання та лікування на полі бою, – розповідає ВІККА.

Максим Чернявський, житель м. Черкаси: “Отак от вона виглядає у складеному вигляді. Вага до 4 кілограмів, залежно від розміру”.

Ось так зі звичайного чохла виростає універсальне ліжко. На його збір йде не більше двох хвилин. Довжина чудо-винаходу – два метри.

Максим Чернявський, житель м. Черкаси: “Її можна використовувати як носилки. Легка вага і витримує велику вагу”.

Таке ліжко-трансформер Максим створив спеціально для українських військових. Аби ті не спали на холодній землі. Конструкція, каже винахідник, із цупкої тканини та спеціального металу.

Максим Чернявський, житель м. Черкаси: “Вони на підлозі, тапчанах лежать. А тут не на підлозі. Кладете гумовий килимок і 3-4 години можете відпочити. Роздрібна ціна її вийде 480-520 гривень, залежно від розміру та кількості”.

Олег Захаренко, заступник обласного військового комісара: “Зверху матрац стелиться або спальний мішок, карімат. Отакі ліжка”.

А це ліжка, на яких нині сплять українські військові. Для їх транспортування потрібне окреме авто, розповідають у військкоматі. Тому на полі бою з ними ніяк. Побачивши ж винахід черкасця, військові одразу заговорили про його переваги.

Олег Захаренко, заступник обласного військового комісара: “Можна використовувати. І по розмірам не великий, можливо поставити десь в окопі, ущелені перекритій”.

Євгеній Корж, військовий комісар Черкаського об’єднаного міського військкомату: “Близько 500 ліжок таких треба, якщо їх так можна назвать. Це трансформер. Він не тяжкий. Якщо дивитися різницю між тими ліжками, які є, вони, в принципі, виконують ту ж саму функцію але вони не трансформуються в носилки і їх так не складеш”.

Таке ліжко-трансформер на полі бою на вагу золота, каже й спецпризначенець Олександр. Хлопець служить у складі “летючого” спецназу. Його батальйон постійно змінює локацію. А такий винахід може знадобитися навіть під час бою, каже військовий.

Олександ, спецпризначенець: “Отакі універсальні речі дуже необхідні для розвідників. Тому що вони компактні. Вони не скільки необхідні як ліжка, а як ноші. Бо для транспортування пораненого такі речі дуже необхідні”.

Кілька таких ліжок-трансформерів у військкоматі планують відправити на передову. Щоб отримати оцінку експертів – самих бійців. Якщо екзамен боєм винахід складе, тоді вже шукатимуть спонсорів. Бо у держави коштів на такі чудо-винаходи немає.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.