№ 52.p65

Через відкриті люки калічаться, гинуть люди. Черкащанину Миколі Тарновському не байдуже все це, і він хоче, аби Європа була тут, в Україні. Тож, використовуючи мізки й руки, винайшов люки. Його ноу-хау в разі застосування економитимуть шалені кошти, інформують “Вечірні Черкаси“.

За виготовлення люків 56-річний житель Сміли Микола Тарновський, який займається ремонтом скутерів, узявся під враженням трагедії, яка сталася у Дніпродзержинську. А остання, львівська, коли у відкритий каналізаційний колектор упав дворічний малюк, вразила найбільше, бо ж сам має чотирьох онуків.

– Ніч не спав, а тоді пішов у майстерню і за 4-5 годин зробив два люки.

Автодорожній люк виготовлено з металу, він важить 28 кг. 11-кілограмовий полегшений люк для паркових і пішохідних зон виготовлено з 1,5-міліметрового металу.

Микола Тарновський готовий працювати за схемою: вкрали люк – дзвінок не диспетчеру, не начальнику, а у спеціальну службу, на прямий телефон спеціалісту, який установлює тимчасові люки.

– Назвали адресу, я завів мотоцикл, під’їхав до місця, встановив люк, – говорить смілянин. – У комплект входить мотоцикл, люк, акумуляторний перфоратор. Якщо вкрали люк, він кріпиться до обойми. Якщо вкрали й обойму, то перфоратор б’є отвори в бетоні, і за допомогою дюбелів закріплюється. Це ж краще, ніж бетонна плита, яку можна зсунути, а в моєму варіанті вона кріпиться болтами надійно. Люк у пішохідній зоні має бути закритий.

– Знайома дружини, 47-річна жінка, впала у відкритий люк, зламала дві ноги, стала інвалідом ІІІ групи, – розповідає Микола Тарновський. – Люк до цього часу стоїть відкритий. У Львові 4 роки люк стояв відкритий. Можливий такий варіант, що бомжі вночі вкрали люк. І дитина у цей люк і впала. Тож найголовніше – оперативність. Тобто за півтори-дві години люк повинен бути відновлений.

Мій батько, вже старенький, розповідав, як було після війни, при товаришу Сталіні: украв у магазині на тисячу рублів – дали три роки, украв на тисячу рублів на залізничній дорозі – дали 15 років. Чому? Крадій – теж ворог народу. Обікрасти дитячий будинок, будинок престарілих чи лікарню – це грішно, а от украсти на ремонті доріг повинно бути шкідливим для здоров’я. Пішов у церкву, покаявся – і все, одійшло, а тут він повинен відповідати, бо це дорога – вона одна для всіх. Є люди нетрадиційної орієнтації, а тут з’явилася категорія людей із нетрадиційною технічною орієнтацією. Той, хто украв на дорозі, – це чужий. Цих людей не варто перевиховувати, соромити, їх треба прибирати. Це люди, які не розраховують тут жити. Коли олігарх не збирається тут жити, це одне, але куди збирається дітися начальник районної служби? Кому він потрібен?

Вага полегшеного люка – 11 кг, кілограм металу коштує 7 грн, плюс чотири дюбеля по 2,50 грн – це 10 грн. Тобто максимальна ціна люка – 100 грн. Для автодорожнього люка потрібно ще й чотири ребра жорсткості, які наварюються на сам люк. Тобто він коштуватиме максимум 250 грн. Але це ж не дві тисячі гривень плюс робота зі встановлення…

– Можна зробити собівартість пішохідного люка й 30 грн. Усі здають брухт. Варто домовитися з окремим пунктом, куди всі служби міста звозитимуть метал, – розмірковує пан Микола. – А приміром, Вася зобов’язується 30% від загальної ваги по бартеру міняти на бувший у використанні листковий метал. Тож 11 кг металу по 2 гривні плюс кріплення обходяться у 30 гривень.

До речі, люки, які КП «Черкасиводоканал» установлює в Черкасах, важать 30 кг. Виготовлені вони з сірого ковкого чавуну плюс бетонне армоване компенсаційне кільце під нього, яке розподіляє навантаження на більшу площу спирання. Коштує люк близько 2 тис. гривень.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.