0_6a880_aea8faf3_XXL

Одна із найстаріших вулиць Черкас – Замковий узвіз – потребує реанімації. Підпірні стіни, що розділяють проїжджу частину, розсипаються прямо на очах. Як не укріплювати узвіз зараз, б’ють на сполох історики, місто втратить свою візитівку, – повідомляє ВІККА.

Таку картину Олена Дмитрівна споглядає щодня. Поруч із Замковим узвозом домівка жінки. Тож історична пам’ятка руйнується просто на її очах.

Олена Дмитрівна, жителька м. Черкаси: “Здесь весной еще выпало. Ну, там и там, где-то и валяется камень”.
Черкаський узвіз вистояв не одне століття. Пережив і громадянську війну, і Другу світову.

Сергій Ганницький, історик: “Перед вами зображення черкаського Узвозу. В тій частині, де поворот на Гагаріна. Це зображення 70-80 років”.

Колись окраса Черкас і головна торгова артерія, нині узвіз розпадається на очах. Підпірні стіни, що розділяють проїжджу частину, розсипаються. Як не укріплювати узвіз зараз, б’ють на сполох історики, місто втратить свою історичну візитівку.

Сергій Ганницький, історик: “Місце, де поруч стояла Свято-Троїцька церква. Тобто, фактично, це історичне ядро Черкас. Думаю, треба зберегти і підтримувати у належному стані історичні частини міста”.

У мерії про проблему знають. І вже зробили першу експертизу схилу. Тепер шукають гроші на його порятунок.

Сергій Одарич, міський голова Черкас: “Скоріш за все, доведеться цю підпірну стіну розібрати, робити нове укріплення. З армованого бетону її обкладати. Тому що на сьогодні це просто бутова стіна. І під впливом коріння дерев вона руйнується”.

Олена Дмитрівна мріє не лише про збереження пам’ятки, а й про безпеку свого району. Каже, ця частина Черкас – популярна серед містян. Сюди йдуть і оздоровлюватись, і святкувати, і ярмаркувати. Та довкола – недоладні стіни, аварійні дерева і небезпечний, нічийний провулок.

Олена Дмитрівна, жителька м. Черкаси: “И ноги ломали. Потому что, когда вот гулянья, многие сокращают путь, через музыкальное училище идут тем переулком”.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.