
Долучитися до таїнства гончарної майстерності, спробувати сплести собі капелюха, прогулятися центром міста у вишитій сорочці, скуштувати смаколиків від майбутніх рестораторів, взяти участь у численних квестах та, водночас, ознайомитися з європейськими цінностями – так насичено, яскраво і колоритно у Черкасах відкривали туристичний сезон-2014 та відзначали День Європи.
Місцем для проведення свята обрали площу перед торгівельно-розважальним центром «Хрещатик-Сіті». Із самого ранку тут сотні черкащан у національному вбранні випробовують свої сили в конкурсах та міркують над європейськими цінностями. Приєднався до них і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Він підкреслив, що нині перед Україною стоїть єдина мета – стати заможною, демократичною та європейською державою.

– День Європи ми, українці, відзначаємо дванадцятий рік поспіль, – сказав Юрій Олегович. – Те, що сьогодні робить наша молодь – викликає гордість. Це свято – ще одна нагода нагадати і підтвердити те, що ми – європейська нація. Сказати державам Європи, що ми хочемо бути в їхній родині й прагнемо вільно дихати, мати права й свободи. За цей вибір загинула Небесна Сотня, за нашу самостійність проти терористів своє життя кладуть наші військовослужбовці. Наша Україна відроджується, виростає нове покоління, головною ідеєю для якого є почуття національної гідності та самоповаги.

«За європейські цінності» – під такою назвою у рамках святкування пройшов загальноміський квест. Його організував обласний молодіжний ресурсний центр за підтримки Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації. У ньому мірялися силами дев’ять команд.

Очільник області привітав переможців гри й особисто вручив їм дипломи. Так, найкращими виявилася команда, сформована з учнів школи №6, другими стали учні 32-ої школи, третіми – вихованці 31-ої гімназії.
Що досі відрізняє Україну від Європи черкащанам наочно показала виставка з 47 карикатур. Створив її Інститут Світової Політики та команда професійних художників.

– Ця виставка демонструє переваги життя у країнах Євросоюзу та звертає увагу на якісь наші недоліки, вказує на поле роботи для наших співвітчизників, аби покращити умови життя й у себе дома, – розповіла консультант бібліотеки імені Тараса Шевченка Олена Гаркуша. – Автори робіт наглядно порівняли нашу армію, галузь охорони здоров’я, законодавчу тощо з тим, яким це все є в європейських державах.

День Європи в Україні святкують із 2002-ого року кожну третю суботу травня. Натепер цей день набув особливого змісту, каже начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Анастасія Скрипченко.

– Після тих подій, які були на Майдані й тривали впродовж осені, зими та весни День Європи для більшості людей перестав бути звичайною назвою. Це свято стало більш усвідомленим, – зауважила Анастасія Іванівна. – До святкування активно долучилася й молодь, яка показала, що дійсно зараз важко жити в нашій країні, але ми повинні якимось чином говорити те, що підтримуємо європейську інтеграцію, показали, що ми повинні боротися за свою країну, оскільки нам тут жити.




Будьте чемні