У Черкасах 2 червня провели круглий стіл з метою передати досвід розвиненої європейської країни Данії у втіленні різних соціальних проектів. Зокрема психолог, громадський діяч, жителька Донецька, яка зараз проживає в Черкасах, Олена Ложкова розповіла про найцікавіші проекти.
Олена разом з представниками різних регіонів України, які реалізують або прагнуть реалізувати певні проекти, відвідала Данію, щоб побачити як розвивається громадський сектор там.
– Одним із цікавих проектів у Копенгагені є школа для дорослих, – розповідає Олена. – Це організація, яка фінансується на 50% за рахунок бюджетних коштів і на 50% за рахунок громадських організацій. Цей заклад призначений для соціально незабезпечених верств населення: переселенці, люди без житла, пенсіонери і т.д. У цій так званій школі, вони можуть навчатись жити у соціумі, вивчати мову та навіть знаходити роботу і заробляти кошти.
За словами пані Олени, такий проект дозволяє людям знайти себе та виправити своє життя.
На запитання «Прочерку», чому в Україні, де потреба у подібних закладах більша через велику кількість переселенців, влада або активісти не реалізовують подібні проекти, Олена відповіла:
– Важко стверджувати, але у них ці школи запроваджені вже давно і це ментально їм підходить. До того ж є підтримка влади. Люди цілком довіряють владі. У них мінімальна корупція.
Крім цього, серед проектів, які пані Олена підгледіла в Данії, було ще кілька цікавих.
– Цікавий проект вело-таксі, який запровадили волонтери для пенсіонерів та людей, яким важко пересуватись. Також у них масово борються із самотністю. Є заклад, назва якого означає «відкриті двері» і кожен самотній може приходити, спілкуватись з людьми, обирати для себе якесь заняття.
Пані Олена розповідає, що програма обміну досвідом діє і зараз, а тому черкащани, які реалізовують власний проект, або прагнуть це зробити, можуть до неї долучитися.
Будьте чемні