У зв’язку з високою пожежною небезпекою у Черкаській області рятувальники просять утриматися від походів у ліс.
Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.
Як повідомили в Головному управлінні Держслужби НС України, внаслідок спекотної погоди, у східних, центральних та південних регіонах України утримується високий (5) клас пожежної небезпеки. Тому важливо дотримуватись вимог правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку у лісах.
Аби уникнути пожежі, слід пам’ятати, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
Якщо вогнище вкрай необхідне, його можна розкладати на вологій галявині, подалі від насаджень (25 м – до листяних порід, 50 м – до хвойних), на піщаному або каменистому ґрунті. Доцільно оточити його камінням, очистити від верхнього шару ґрунту. Після закінчення горіння вогнище слід залити водою й засипати піском.
Також слід уважно наглядати за дітьми. Адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.
Якщо у лісі виникла пожежа, слід обов’язково сповістити про неї пожежно-рятувальну службу за телефоном 101. По можливості необхідно приступити до гасіння вогню підручними засобами – гіллям, землею, цупкою тканиною тощо. Але великої пожежі треба остерігатися – здолати її під силу лише фахівцям, озброєним технікою та спецобладнанням.
Виходити із зони пожежі треба в навітряний бік, перпендикулярно до краю пожежі, просіками, дорогами, галявинами, узбережжям струмків та річок. При сильному задимленні рот і ніс слід прикривати зволоженою ватно-марлевою пов’язкою, рушником чи частиною одягу.
Рятувальники вкотре застерігають бути обережним з вогнем під час відпочинку на природі. А також нагадують, що лісову пожежу легше попередити, аніж потім ліквідовувати її наслідки.
Будьте чемні