В Україні з кожним роком стає все більше автомобілів, які мають підроблені документи та номерні агрегати. Шахраї різних мастей відшуковують все нові і нові способи ошукати довірливих покупців, позбавляючи останніх значних коштів та можливості законного користування придбаними автомобілями.
Лише з початку цього року в Територіальних сервісних центрах Черкащини виявлено три факти підроблення документів на транспортні засоби та 7 автівок. номери агрегатів яких були змінені або підроблені. Також за неповних чотири місяці фахівцями ТСЦ області було виявлено шість автомобілів. які перебували в розшуку.
Почастішали останнім часом і випадки підроблення доручень на право користування автомобілем. Вони можуть бути виготовлені на фальшивому бланку, із високоякісною підробкою засобів захисту, або ж виготовлені на справжньому нотаріальному бланку, списаному як втрачений або знищений. Тому, щоб уникнути неприємностей впевніться в його дійсності – така інформація міститься в Єдиному реєстрі довіреностей у вигляді скороченого витягу, яка надається на Ваш письмовий запит приватними нотаріусами, державними нотаріальними конторами, державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та його філій.
У скорочених витягах міститься інформація:
- про реєстраційний номер і дату реєстрації довіреності (її дублікату) в Єдиному реєстрі довіреностей;
- номери та серії спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладено текст довіреності, посвідчених у нотаріальному порядку;
- дату посвідчення довіреності (дата видачі її дубліката);
- строк дії довіреності;
- номер запису в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, за яким посвідчено довіреність (видано дублікат довіреності);
- відомості про особу, яка посвідчила довіреність (видала дублікат довіреності);
- відомості про посвідчення довіреності в порядку передоручення або відомості про припинення дії довіреності.
Ще одна порада!
Щоб не з’ясувалося, що куплений автомобіль знаходиться у кредиті, в арешті чи у розшуку, будь ласка, звертайтеся також до приватних нотаріусів, державних нотаріальних контор, державних підприємств «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України та їх філій для отримання відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень рухомого майна, а також про звернення стягнення на рухоме майно, які містяться у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Такі відомості є відкритими для всіх юридичних та фізичних осіб. Тому будь-яка особа може звернутися з відповідною заявою про надання такого витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Аби не стати ошуканими та не купити автомобіль-«двійник», радимо звертатися до працівників експертної служби МВС та перевіряти його по всіх існуючих базах даних. Розпізнати та перевірити оригінал номеру кузова можуть лише фахівці ТСЦ. Така процедура відбувається досить швидко і тільки за її результатами можливо не допустити помилки при купівлі автомобіля.
Будьте чемні