-n_Jy01JMPQ

Доба відродження українського кіно дісталась Черкас. Наприкінці року, 28 грудня, у місті стартує перший місцевий кінофестиваль. Наш кореспондент дізнавався в організаторів проекту, Костянтина Мірошниченка та Вероніки Моль, чим може здивувати нова подія городян.

– Значить, «Черкаси, я люблю Вас!»?

– Так, ми любимо своє місто, і хочемо, щоб його полюбили якомога більше людей в Україні, можливо, й за її межами, побачимо. Кіноальманах наслідує ідею відомих та популярних по всьому світу фільмів “Париж, я люблю тебе”, “Нью-Йорк, я люблю тебе”, “Ріо, я люблю тебе”, – розповідає Вероніка.

w_fe90f131

– Розкажіть трохи про сам фестиваль.

– «Черкаський фестиваль кіно», саме таку назву має наш проект. Ми запрошуємо аматорів та професіоналів своєї справи взяти участь у конкурсному відборі фільмів, який розпочався 11 вересня і триватиме до 10 грудня.

– Що потрібно зробити щоб потрапити до вашого кіноальманаху?

– Створити історію кохання у форматі короткометражного фільму, відзняту у Черкасах. Стрічка має бути українською мовою. Після 10 грудня конкурсна комісія фестивалю обере найкращі роботи, на основі яких буде створений кіноальманах «Черкаси, я люблю Вас!».

– Де і коли буде проходити кінофестиваль?

– Прем’єра стрічки та вручення нагород авторам трьох найкращих робіт відбудеться на відкритті фестивалю 28 грудня, в одному з кінотеатрів міста. Ми ще точно не знаємо, в якому.

–  Кому спала на думку ідея створити кінофестиваль у Черкасах?

–  Ідея Кості, – посміхається Вероніка.

– Призовий фонд кінофестивалю – 10 тисяч гривень, звідки така сума?

– Ми виграли конкурс молодіжних проектів від Громадянського руху «За процвітання Черкащини», цих грошей вистачило для призового фонду.

– Хто буде в журі фестивалю?

–  Якщо все буде, як домовлено, то мають бути кілька більш-менш відомих людей в українському кінематографі, – каже Костя.

sEM4aSDqlW4

– Ви не співпрацюєте з міською владою, урядовими організаціями?

– Одарич відмовився, в нього немає часу.

– Тісно співпрацюємо з «Черкаси облкіно», – додає Вероніка.

– Що будете робити, якщо проект “не піде”?

– Невдачі не буде. Все буде добре, процес іде, фільми конкурсантів надходять.

– Родзинкою фільму “Париж, я люблю тебе” в тому, що з 18 епізодів жоден не перевищує 5 хвилин. У вас у конкурсній програмі вказано 8-18 хвилин?

–  Тут треба розуміти, що в Черкасах, може, й не набереться епізодів для кіноальманаху при такому ліміті в хронометражі. Є люди, які вміють і можуть зробити кіно, але не всі в цьому зацікавлені і не всі про це знають. Відібрати 6-7 фільмів для альманаху було б добре, – каже Костя.

– Якщо буде хороший фільм на 5 хвилин, ми його відберемо, справа в якості, – запевняє Вероніка.

Дмитро Плахотнюк

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.