Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели аналіз показників фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Цього року експерти змінили підхід до здійснення оцінки виконання показників місцевих бюджетів 665 ОТГ, які у поточному році мають прямі міжбюджетні відносини з державних бюджетом. Про це повідомила Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації.

За підсумками 9 місяців 2018 року аналіз проведено у розрізі чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад: власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ); динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком; рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету); питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду).

Експерти Групи фінансового моніторингу для проведення аналізу, 665 ОТГ згрупували за таким критерієм чисельності населення громади:

  • Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;
  • Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;
  • Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;
  • Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів.

Виходячи із такого групування ОТГ, Микола Гулько радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, зробив вибірку результатів виконання окремих показників місцевих бюджетів  26 ОТГ Черкаської області за 9 місяців 2018 року згідно таблиці. Наведеної нижче..

Степанецька ОТГ увійшла в п’ятірку кращих в частині фінансових показників серед ОТГ третьої групи – з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб. Усього в цій категорії було представлено 232 ОТГ – зазначив Микола Гулько.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.