
Виключений із партії і фракції у міській раді “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та звинувачений у розколі опозиції Микола Булатецький не здається і наразі оголосив про створення “сотні самооборони”.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
“У зв’язку з безчинствами, які продовжує чинити Тулуб і шістки режиму, організовую під свою відповідальність сотню самооборони”, – заявив скандальний політик.
Про своє бажання “приєднатися до організованого опору злочинного режиму на Черкащині” політик просить писати йому у приватних повідомленнях.
Тим часом від Булатецького відхрестився навіть керівник Черкаської «Свободи» Юрій Ботнар, який і створював у Черкасах перший загін народної самооборони і нині перебуває під домашнім арештом. За повідомленням сайту “Про головне”, “свободівець” поспішив у Facebook відмежуватися від «вічного революціонера», коли 5-й канал помилково титрував Булатецького членом “Свободи”.
– Стосовно того, чи є Микола Булатецький членом ВО «Свобода», зважаючи на те, що його так представлено у відео, на «5 каналі» повідомили, що має місце помилка. Працівники студії просто переплутали сюжети і підписали Булатецького, як «члена ВО «Свобода». Наголошую, що Микола Булатецький не є ані членом ВО «Свобода», ані кандидатом на вступ у нашу політичну силу. Сам він у телефонній розмові також заперечив, що представлявся членом ВО «Свобода», — написав Ботнар.
А щодо створення “сотні самооборони”, то, як нещодавно нагадував депутат міськради Володимир Мамалига, існує відповідальність відповідно до КК України:
Стаття 260. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань
1. Створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
2. Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
3. Керівництво зазначеними в частинах першій або другій цієї статті формуваннями, їх фінансування, постачання їм зброї, боєприпасів, вибухових речовин чи військової техніки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
4. Участь у складі передбачених частинами першою або другою цієї статті формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
5. Діяння, передбачене частиною четвертою цієї статті, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
6. Звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала в складі зазначених у цій статті формувань, за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.
П р и м і т к а. 1. Під воєнізованими слід розуміти формування, які мають організаційну структуру військового типу, а саме: єдиноначальність, підпорядкованість та дисципліну, і в яких проводиться військова або стройова чи фізична підготовка.
2. Під збройними формуваннями слід розуміти воєнізовані групи, які незаконно мають на озброєнні придатну для використання вогнепальну, вибухову чи іншу зброю.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page7
Будьте чемні