_DSC0181
Сьогодні в конференц-залі готелю «Дніпро» відбулося обговорення виборчих прав переселенців та їхня реалізація на Черкащині. Зустріч організовувала Всеукраїнська громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив» в рамках компанії «Кожен голос важливий».

Темою обговорення за круглим столом стали проблеми, пов’язані з реалізацією виборчих прав вимушених переселенців зі Сходу та тимчасово окупованого Криму. Іншим ключовим питанням було поширення і донесення інформації до переселенців стосовно їхніх прав і можливостей на волевиявлення.

Громадяни України, а саме переселенці із зони АТО вперше зіткнулися з такою серйозною проблемою – більша частина вимушених переселенців, не пройшовши процедуру тимчасової зміни місця голосування, не зможуть віддати голос. Незнання своїх громадянських прав обумовлюють необхідність у проведенні інформаційної роботи серед виборців.

кр2
Фото: Маріанни Немченко

Експерт центру підтримки громадських ініціатив Микола Сюравчик  розповів:

– Люди знають, що зараз вибори, хочуть брати у них участь, але не знають, як це зробити і де це зробити.

Також фахівець додав, що ЦВК внесла корективи і сьогодні жителі Донецької та Луганської областей мають право голосувати не за місцем проживання.

кр
Фото: Маріанни Немченко

«Інформують людей по телефону, де зареєструватися і як це зробити. Вже зараз зареєстровано 4800 осіб, які мають бажання голосувати, з яких 730 отримали тимчасову реєстрацію», – розповіла Заступник директора черкаського обласного контактного центру Лариса Ходаковська.

_DSC0184Разом з тим наголосила: «ми проб’ємо цю стіну з деяких людей і вони теж захочуть голосувати за нашу незалежну Україну».

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.