
У Черкасах на сьогодні у двох під’їздах (10, 11) будинку по вул. Сержанта Смірнова, 2 зупинені ліфти. Причина – закінчився гранично допустимий термін їх експлуатації, який складає 25 років. Тож потрібно провести капітальний ремонт.
Про це повідомляє прес-служба виконкому міської ради.
До кінця березня аналогічна доля очікує ще декілька ліфтів: у будинках по вул. К. Пилипенка 12 (1, 2 під’їзд) М. Красовського, 24 (2 під’їзд), Невського, 27 (1й під’їзд). Гоголя, 460 (1 під’їзд), Шевченка, 305 (1 та 2 під’їзди), Героїв Дніпра 45 (1, 2 та 3 під’їзди), Сержанта Смірнова, 2 (9 під’їзд), Гагаріна, 95 (4 під’їзд) Саме у цей час у них спливає допустимий термін експлуатації.
Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрій Наумчук розповів, що затримка з проведенням капітальних ремонтів ліфтів у Черкасах викликана не з вини підрядної організації, і не з вини департаменту. Адже, і досі не затверджено бюджет розвитку.
– У грудні минулого року вже проведено тендер та підписано договір експертного обстеження на 267 ліфтів, граничний термін яких закінчується у 2014 році. Проте далі робота у цьому напрямку так і не пішла. Оскільки досі не прийнято бюджет розвитку. А без цього жодних капітальних видатків розпорядники коштів не можуть здійснювати. Відповідно, жодний департамент Черкаської міської ради не може підписувати угоди з організаціями на виконання необхідного переліку робіт. Я такого ще не пам’ятаю, щоб до 20 березня не було затверджено бюджет розвитку, – відзначив Андрій Миколайович.
Нагадаємо, що саме на цей термін під впливом різних політичних сил та суспільної ситуації призначено громадське обговорення з цього питання.
– Я сподіваюсь, що після того, як спільно з громадою міста бюджет розвитку буде розглянутий, а також затверджений сесією міської ради, то нарешті буде змога працювати. Зокрема, укладати зазначені договори, які мають важливе значення для життя міста,– зауважив Андрій Наумчук.
Тендер на роботи з проведення капітальних ремонтів ліфтів у цьому році заплановано на 16 квітня. І за його результатами планується укласти договори з переможцями-організаціями, які виконуватимуть відповідні роботи.
– Конкурсні торги ми могли провести і у січні, але угоди б не підписали. Оскільки не прийнято бюджет розвитку. А, зважаючи на зростання цін на пальне, запчастини та інші витратні матеріали, потрапили у таку ситуацію, що довелось би переглядати умови конкурсних торгів, – зазначив Андрій Миколайович.
А також зауважує, якщо бюджет буде прийнятий у березні, то, ймовірно, до кінця квітня ліфти, термін експлуатації яких вже сплинув, запрацюють.
– Якщо ж будуть проблеми з кворумом депутатів, що ми спостерігаємо останнім часом на сесіях міської ради, то прогнозувати щось, говорячи про конкретні терміни ремонтів ліфтів у Черкасах буде складно. Тому я звертаюсь до всіх депутатів, які представляють різні політичні течії, щоб вони не ігнорували сесії. Оскільки кожне рішення важливе для життя міста, – наголосив головний комунальник міста.
За його словами, у Вінниці капітальний ремонт ліфтів включений у тариф на квартплату. Тож за це платять мешканці будинків, обладнаних ліфтами. Тоді як від плати за капремонт ліфтів звільнені мешканці приватного сектору.
– У Черкасах вирішено по-іншому. Гроші на капітальний ремонт ліфтів виділяються з міського бюджету. Досить багато жителів міста, а також і деякі депутати, які представляють їх інтереси в міськраді, вважають, що за капітальний ремонт ліфтів мають платити мешканці тих будинків, де є ліфти. Але механізм збирання коштів з громадян, що проживають в комунальних будинках, окрім перегляду тарифу, – не визначено. Тому, незважаючи на минулорічну спробу співфінансування капітального ремонту ліфтів збоку бюджету та збоку мешканців будинку в розмірі 50 на 50%, все ж таки було вирішено проводити ремонт ліфтів виключно за рахунок міського бюджету. Аналогічний підхід до фінансування капремонту ліфтів у будинках комунальної форми власності планується і цього року, але остаточне рішення – за депутатами міської ради, – зауважує Андрій Миколайович.
Разом з тим констатує, що проблема зношеності ліфтів у Черкасах з кожним роком буде зростати. Адже термін експлуатації левової частини ліфтового господарства у місті наближається до граничного допустимого терміну. А отже ті мають бути зупинені для проведення капітального ремонту чи заміни.
Тому з кожним роком навантаження на міський бюджет зростатиме і має бути прийнято стратегічне рішення на рівні міста чи навіть держави щодо механізму фінансування цих робіт мешканцями таких будинків.
Будьте чемні