Суд зобов’язав Черкаську міську виборчу комісію зареєструвати 12 кандидатів від «Партії Вільних Демократів», але ТВК цього не зробила. Нагадаємо, дванадцяти кандидатам від «Вільних Демократів» відмовили у реєстрації на вибори 25 жовтня.

Причини відмови прокоментувала Людмила Бордунос, юрист черкаської міської виборчої комісії. За її словами, у дванадцятьох кандидатів «Партії вільних демократів» у автобіографіях подано неповні відомості. Комісія прийняла рішення, посилаючись на статтю 38 ЗУ. Даними, котрі не вказали кандидати «Партії Вільних Демократів», виявилося відсутність інформації про участь у громадській роботі. Кандидати були обурені. Дехто з них публічно пояснив, чому не заповнив графу «громадська діяльність».

З точки зору логіки – рішення неправильне. Адже якщо я не веду громадянської діяльності, то я і залишаю це поле пустим. З точки зору закону вам видніше. Тільки якщо вже так, то треба до всіх кандидатів однаково ставитись, – прокоментував ситцацію у соцмережі “Фейсбук” Микола Кудрун, один із кандидатів, котрим відмовили у реєстрації.

«Вільні демократи» подали до суду. За рішенням суду «Помилки і неточності, виявлені в поданих документах відповідно до ч. 12 ст. 41 Закону підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати». Таким чином ТВК повинна була б зареєструвати кандидатів, але не зробила цього. Причини пояснила юрист ТВК Людмила Бордунос у соцмережі ФБ.

– Не читаючи, що пишуть ЗМІ, що пишуть користувачі соцмереж, поясню, для тих, кого це цікавить, а не хто просто хоче піару чи  скандалу. Правове обгрунтування рішення Черкаської міської виборчої комісії простими словами. Додаючи фото результативної частини постанови суду. Отож, суд зобов’язав Черкаську міську виборчу комісію розглянути документи по 12-ти кандидатам ЧМО ПВД, яким було відмовлено в реєстрації в МЕЖАХ СТРОКІВ ВСТАНОВЛЕНИХ ЗАКОНОМ. Норма закону, а саме ч. 9 ст.41, передбачає, що рішення про відмову в реєстрації чи реєстрацію кандидатів приймається не пізніше як за 23 дні до дня голосування, тобто останній день реєстрації чи відмови в реєстрації сплив 1 жовтня. Ніякого продовження цих термінів ні ЦВК ні Суд комісії не надали. Станом на 1 жовтня 2015 року рішення першої інстанції не набрало ще законної сили, та було чинне рішення про відмову в реєстрації цих кандидатів, комісія не повноважна сама скасовувати свої рішення, отож правових підстав для перегляду документів станом на 1 жовтня 2015 року не було. Чекати роз’яснень комісія також не мала часу, оскільки впродовж одного дня мала виконати рішення суду, – написала Людмила.12096489_1652875731657507_8741267132445783983_n

 

Міський голова звинуватив Миколу Бунякіна, заступника голови ТВК, у політичних репресіях проти ПВД. Він вважає його дії політичними репресіями.

– Це рішення абсурдне, немає там ніяких колізій зі строками. Насправді є строки реєстрації партій, але вони не мають жодного стосунку до строків виконання рішення суду. В минулому році була практика із партією «Солідарність», така ж ситуація зі строками, але їх зареєстрували, – вважає Юлія Поліщук, юрист.

За результатом рішення ТВК відкрито кримінальне провадження.

 

загрузка...

Автор статті

Вчасно Служба новин

редактор стрічки новин

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.