
Міський голова Сергій Одарич заявив, що підприємство “Азот” закупило партію тролейбусів без погодження з містом, і закуплений транспорт не відповідає вимогам, які раніше зазначалися у тендерній пропозиції Черкаської міської ради.
Про це він сказав журналістам.
– Я хочу, щоб ви зрозуміли – “Азот” місту кошти на придбання тролейбусів не перераховував, – заявив Одарич. – І про це жодних домовленостей не було. “Азот” 2 роки платить за викуп своєї земельної ділянки. Крапка. Ніякого призначення цих грошей немає. Це гроші, які йдуть у бюджет розвитку за викуп землі. Платежі не завершилися: третину суми “Азот” має заплатити ще в цьому році. Третій і останній платіж. Тому виконання ще не завершено. Не завершена процедура викупу землі. На сьогодні, якщо я не помиляюсь, десь близько 80 млн гривень сплачено. Більше того, врахуйте, що 10% при кожному платежі ідуть до державного бюджету. Місто отримує тільки 90%. Це перше.
Друге. Немає, не було ніяких ні формальних, ні неформальних домовленостей з керівництвом “Азоту” про придбання тих тролейбусів, які вони придбали. Від представника білоруського заводу в Україні я довідався про те, що “Азот” в Білорусії замовив партію тролейбусів через тиждень чи через два після того, як це замовлення було розміщене. Через представництво цієї компанії в Україні я спробував уточнити, яку специфікацію “Азот” замовив. Виявилося, що ту, яка не відповідає нашим вимогам. Тому що, коли ми оголошували тендер, ми чітко встановлювали вимоги. Я проінформував керівництво “Азоту”, що в разі, якщо вони хочуть, щоб у майбутньому ці тролейбуси були викуплені Черкаською міською радою, вони мусять змінити своє замовлення на підприємстві, і забезпечити відповідність замовлення нашим вимогам.
Це стосується можливості встановлення GPS-навігації, це стосується можливості встановлення на входах системи безготівкової оплати за проїзд, і ще низки речей, зокрема, встановлення кондиціонування повітря, обігріву в салонах, які в базову модель, яку “Азот” замовив, не входили.
Тому замовлення тролейбусів “Азот” здійснював без жодних консультацій з містом, навіть без інформування про те, що вони мають намір закуповувати тролейбуси.
Холдинг, до якого входить “Азот”, вже не перший раз працює з “Бєлкоммунмашем”. Саме там вони купували тролейбуси для Сєвєродонецька, і ще для якихось міст, де працюють підприємства, які входять до групи DF.
Тому заява Павла Карася (про схеми викуповування тролейбусів, – прим. ред) – це суцільна брехня.
Будьте чемні