Черкаський «Азот», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), зупинив для проведення капітального ремонту два агрегати слабкої азотної кислоти цеху М-5.
Цьогорічною програмою капітальних ремонтів цеху М-5 передбачено капремонт трьох агрегатів з виробітку слабкої азотної кислоти.
В ремонт буде вкладено майже 4 мільйони гривень.
«Капітальний ремонт, що проходить на двох агрегатах слабкої азотної кислоти, пов’язаний, насамперед, з відновленням та заміною зношеного обладнання. Виконання запланованого комплексу робіт дозволить збільшити міжремонтний пробіг обладнання, а також зменшити витратні коефіцієнти сировинних ресурсів. Після завершення ремонту двох агрегатів, на черзі – третій», – зазначає Андрій Перехрест, технічний директор ПАТ «АЗОТ».
Під час капремонту ремонтні служби підприємства замінять холодильник-конденсатор і підігрівач хвостових газів першого ступеня. Також замість ділянки газопроводу нітрозних газів із нержавіючої сталі буде встановлено новий трубопровід, виготовлений з титану. В такий спосіб вдасться максимально захистити обладнання від дії агресивних середовищ.
«Заміна холодильника-конденсатора, дозволить нам скоротити непередбачувані, позапланові зупинки обладнання та продовжити термін його експлуатації. А це – економія матеріальних та енергетичних ресурсів, –– зауважує Владислав Літошенко, начальник цеху М-5. – Завдяки заміні підігрівача хвостових газів скоротяться обсяги викидів оксидів азоту, які ми постійно контролюємо і не допускаємо перевищень визначених норм. У такий спосіб ми додатково зменшуємо вплив виробництва на навколишнє середовище».
Програмою капремонту передбачений і ремонт інших апаратів. Так, для проведення гідравлічних випробувань та локальних ремонтних робіт уже демонтовано підігрівач хвостових газів другого ступеню. Крім того, буде замінено футеровку котла-утилізатора та контактного апарату.
Нині в роботі 7 агрегатів слабкої азотної кислоти цеху М-5, які в повному обсязі забезпечують сировиною суміжний цех М-9 з виробництва аміачної селітри. За підсумками роботи в грудні 2015 року обидва цехи встановили виробничий рекорд. Випуск аміачної селітри склав 104,9 тис. тонн.
Будьте чемні