Корпорація “Богдан”, один із провідних українських автовиробників, після введення утилізаційного збору має намір запропонувати своїм партнерам із Росії на паритетних умовах утилізувати техніку.
Про це повідомляє ІА “Інтерфакс-Україна“.
Таким чином, українські та російські автовиробники зможуть уникнути сплати “екологічного” податку при експорті автомобілів.
– Економічні та митні війни не підуть на користь ні українським, ні російським виробникам, – говорить президент корпорації “Богдан” Олег Свинарчук.
За його словами, як тільки в Україні будуть прийняті положення та порядок утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів, корпорація “Богдан” почне роботу в цьому напрямі.
– Взаємне скасування утилізаційного збору дозволить вирівняти втрачені ринкові позиції, як українським автовиробникам у РФ, так і російським авто на ринку України, – зазначає прес-служба компанії.
Згідно з наведеними даними, за перше півріччя цього року в Україну з Росії імпортовано 13,735 тис. автомобілів (14,1% загальних продажів нових авто), а експорт авто українського виробництва склав 6,036 тис. одиниць, що становить 0,45% загальної реалізації нових авто в РФ.
У повідомленні наголошується, що введення утилізаційного збору є поширеною світовою практикою. Торік аналогічний податок ввела Росія, внаслідок чого українська продукція в РФ стала не конкурентоспроможною за ціною.
Водночас, після введення спецмита на імпорт автомобілів, російський автобренд ВАЗ, який колись займав до 50% українського авторинку, у травні поточного року скоротив продажі на 62% – до 558 авто, зайнявши 10-у позицію в рейтингу. У червні ж, незважаючи на приріст продажів до 656 автомобілів, не потрапив до десятки лідерів.
Нагадаємо, Верховна Рада 4 липня прийняла два законопроекти про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та внесення відповідних змін про сплату екологічного податку за їх утилізацію до Податкового кодексу. Від сплати податку звільняються автовиробники, які повинні взяти на себе зобов’язання з утилізації автомобілів й інвестувати кошти у створення утилізаційних центрів.
где богдан кросс?????