vikup-zemli

У той час, як сотні учасників АТО на Черкащині не можуть отримати обіцяну землю, державні землі розбазарюють сотнями гектарів.

 

Один із яскравих прикладів, що став нам відомий, як організації, яка системно займається проблемами АТОвців, у тому числі – і виділенням їм землі  – це роздача землі поблизу села Вергуни. Як відомо, місцева влада може надавати у користування  лише ті земельні ділянки, що перебувають у межах відповідного населеного пункту. Вергунівську сільську раду це не зупинило – і у користування вона надала аж 93 гектари землі, частина якої, за статусом – «сіножать» або «пасовище», давно виорано – що є окремим порушенням зі значними штрафами. Таке відверте розбазарювання державних земель відбувається за мовчазної згоди Управління  держгеокадастру у Черкаському районі – згідно виданих ним довідок, земля, яку вже давно розорали, значиться нічийною. Схема проста: бізнесмени отримують надприбутки, якими діляться із місцевою владою (та, підозрюємо, із  Управлінням держгеокадастру – за «кришування»), а держава втрачає землю і кошти, які могла б отримати  від її законної  оренди.

І виходить, як у анекдоті: «Де поділося зерно?» А голова колгоспу, виглядаючи з новенького Лексусу, відповідає: «А нема, миші з’їли». У випадку із  начальником управління держгеокадастру Анатолієм Коверським – не лише виглядаючи із «Лексуса», але й літаючи на вікенди до Франції на футбольні матчі.

ГО «Автомайдан-Черкаси» ініціює власне розслідування стосовно фактів «роздачі» державних земель на Черкащині (маємо підстави рахувати їх десятками) і  просить вважати це повідомлення офіційним зверненням до правоохоронних органів щодо перевірки діяльності керівництва Управління держгеокадастру у черкаському районі.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.