За власними перейменуваннями вулиць мало хто в Черкасах помітив те, що відбулося і перейменування селища в області. Вчора, 27 січня, парламентський комітет у рамках втілення Закону про декомунізацію схвалив перейменування в Україні 63 населених пунктів, у тім числі – селища у Золотоніському районі Черкащини: з Петровського воно перейменоване на Степове.
Можливо, нейтральна назва на кшталт “Степового” – це і є варіант для перейменувань населених пунктів “без шуму й пилу”? Але тут це було нескладно – підпорядковане Вознесенській с/раді селище навіть селищем називається гучно, бо за даними “крайнього” перепису тут проживало 33 людей… А в сусідній області он – досі велика буча в боротьбі за те, перейменувати Кіровоград на Інгульськ чи на Єлисаветград… Навіть у Володимирі-Волинському з його нейтральною назвою сформувалося потужне лоббі по поверненню місту назви просто Володимир, без “Волинського”, який було додано у 1795 році з приходом у цей край росіян…
Цікаві розклАди у Рівному, де перейменуванням займаються в основному освітяни: педагоги тут дуже просять, щоб у місті були вулиця Сонячна і вулиця Весняна. Прямо згадалася пісенька Антонова: “Пройду по Абрикосовой, сверну на Виноградную и на Тенистой улице я постою в тени. Вишневые, Грушевые, Зеленые, Прохладные – как будто в детство давнее ведут меня они…” Сумніваюсь, що в Черкасах такий варіант підтримали б, хоча якось і у нас вулиця Зелена з’явилася… До речі, саме у Рівному завели просто золоте правило: перш ніж назвати вулицю по-новому, спочатку заслуховують інформаційну довідку щодо необхідності зміни попередньої назви. Довели, чому попередній назві немає місця на карті Рівного – і тільки тоді вписали нову…
Андрій Кравець: Чого не помітили у Черкасах і як перейменовують вулиці у інших містах України
загрузка...
Будьте чемні