Сьогодні виконком більшістю голосів погодив проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Черкаси на 2016 рік.
Про це повідомляє прес-служба міськради.
Нагадаємо, у понеділок, 8 лютого, проект ПСЕР був оприлюднений на сайті Черкаської міської ради, та у четвер, 12 лютого, пройшов громадське обговорення у залі засідань Черкаського міськвиконкому.
У процесі розгляду запропонованого проекту Програми на виконкомі міський голова Анатолій Бондаренко зауважив, що у цьогорічній ПСЕР, на відміну від попередніх років, враховані пропозиції громадськості міста та депутатів міської ради, незалежно від того, яку політичну силу чи виборчий округ вони представляють:
– У 2016 році при формуванні проекту ПСЕР міська влада врахувала пропозиції та зауваження громадськості міста, депутатів. Тому жоден мікрорайон Черкас не обділений увагою. Відповідально заявляю, що віднині не буде такого, що на одні школи чи дитсадки виділяються гроші на капремонти, бо там лояльне до міської влади керівництво, а на інші – ні. Моїх пропозицій чи побажань у ПСЕР немає. Тож я не надаю перевагу чи пріоритетність тим чи іншим об’єктам, де заплановані роботи за бюджетні кошти. Оскільки власниками їх усіх є міська громада. А отже – здійснювати відповідні роботи потрібно скрізь, незалежно від того, на окрузі якого депутата вони розташовані, – наголосив Анатолій Васильович.
Міський голова Анатолій Бондаренко:
У 2016 році при формуванні проекту ПСЕР міська влада врахувала пропозиції та зауваження громадськості міста, депутатів.
Тому жоден мікрорайон Черкас не обділений увагою.
Відповідально заявляю, що віднині не буде такого, що на одні школи чи дитсадки виділяються гроші на капремонти, бо там лояльне до міської влади керівництво, а на інші – ні.
Моїх пропозицій чи побажань у ПСЕР немає. Тож я не надаю перевагу чи пріоритетність тим чи іншим об’єктам, де заплановані роботи за бюджетні кошти. Оскільки власниками їх усіх є міська громада.
А отже – здійснювати відповідні роботи потрібно скрізь, незалежно від того, на окрузі якого депутата вони розташовані.
Водночас – спростував застереження деяких представників від громадськості міста щодо доцільності прийняття саме зараз цього проекту ПСЕР.
Мовляв, можна кілька місяців ще його обговорювати та вносити пропозиції.
За його словами, досвід попередніх років доводить, що чим довше триває розгляд, тим все більше зауважень та пропозицій надходить. Тоді як ця Програма, є, певною мірою, лише «дорожньою картою» для подальшої роботи департаментів Черкаської міської ради з виконання її пунктів. І це стане можливим лише після прийняття бюджету розвитку, який ще навіть не виносився на розгляд сесії міської ради.
І якщо нині триватиме штучне затягування питання прийняття ПСЕР, а після – таке ж тривале обговорення та прийняття бюджету розвитку, то міській влади практично не лишатиметься часу на виконання робіт на визначених об’єктах.
Приміром, торік «завдяки» такому сценарію Програму соціально-економічного та культурного розвитку Черкас на 2015 рік вдалось прийняти лише 31 травня.
Тож після обов’язкових процедур з оголошення та проведення тендерів, розробки та затвердження проектної документації і т.д. безпосередньо до виконання робіт приступили лише на початку осені.
Звертаючись до членів виконкому, які є представниками від громадськості міста, щодо їхнього ігнорування підтримки проекту ПСЕР, Анатолій Бондаренко сказав:
– Ідіть на вибори, отримуйте підтримку громади Черкас і приступайте до керівництва містом, вирішуючи усі проблеми – у галузі ЖКГ, освіти, медицини, соціального захисту, фінансового забезпечення тощо. Ви – далекі від реальної роботи, а засіли у перебиранні паперів та безкінечній балаканині. Черкасцям потрібно бачити результати роботи. А коли у нас в Черкасах розбиті дороги, і водій колесом вчергове потрапляє у яму, то лає він не вас, а міського голову.
Тому, на його думку, коли мова йде про міські об’єкти, такі підходи та зволікання в роботі – недопустимі. Зі свого боку, Анатолій Бондаренко наголосив, що робитиме все можливе для оперативного вирішення нагальних проблем міста.
Заступник міського голови Станіслав Овчаренко:
Цього року видатки бюджету розвитку за пропозиціями, що надійшли до проекту ПСЕР складають понад 363 мільйона гривень.
Це – сотні міських об’єктів і заходів, які чекають своєї реалізації.
І чим довше триватимуть дискусії щодо варіантів проекту ПСЕР, тим менше часу лишатиметься для втілення запланованих положень Програми.
– Серед пропозицій, які надійшли до проекту ПСЕР, є й такі, що можна виконати вже зараз, не проходячи тривалу процедуру з внесення їх у Програму. Приміром, десь полагодити вуличне освітлення, або встановити пандус. Треба відходити від практики бюрократизму та штучного затягування, яка існувала у міській раді, а варто максимально швидко реагувати на потреби людей. І кожен член виконкому чи депутат міської ради своїм голосуванням або ігноруванням вирішення актуальних для міста проблем бере на себе відповідальність за своє рішення, – зауважив Анатолій Васильович.
Підтримав його і заступник міського голови Станіслав Овчаренко, зауваживши, що цього року видатки бюджету розвитку за пропозиціями, що надійшли до проекту ПСЕР складають понад 363 мільйона гривень. Це – сотні міських об’єктів і заходів, які чекають своєї реалізації. І чим довше триватимуть дискусії щодо варіантів проекту ПСЕР, тим менше часу лишатиметься для втілення запланованих положень Програми.
– У нас лише по департаменту освіти та гуманітарної політики – 129 об’єктів. Аналогічна ситуація і по іншим департаментам. Мова йде про здійснення капітальних ремонтів, закупівлю обладнання, реалізації важливих інвестиційних проектів з енергозбереження тощо, – розповів Станіслав Анатолійович.
У результаті тривалого обговорення виконком 8 голосами «за» підтримав проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 рік.
Серед тих, хто утримався, були лише представники від громадськості.
Наступним кроком буде винесення проекту ПСЕР на розгляд сесії міської ради.
Будьте чемні