Громадська організація «Об’єднання територіальних громад» звернеться до вищих ешелонів влади, аби врегулювати проблемні ділянки в економіці черкаського краю.
Про це інформує прес-служба ГО “Об’єднання територіальних громад.
Новостворена організація зацікавлена у якнайшвидшому впровадженні необхідних територіальним громадам реформ, адже в ній об’єднують свої зусилля відомі промисловці – Микола Гордій («Уманський тепличний комбінат»), Віталій Скляров (ПАТ «Азот»), Володимир Полушкін (ПАТ «Смілянський машинобудівний завод»), та аграрії – Олег Васецький (ПрАТ НВФ «Урожай»), Петро Євич (ТОВ «Агро-Рось»), Сергій Буцько (ТОВ “Продсільпром”) і багато інших.
«Об’єднання територіальних громад» розпочало свою роботу із активних дій, організувавши зокрема круглий стіл для обговорення актуальної аграрної проблематики за участі директора департаменту АПК Черкаської ОДА та науковців.
– Особливо важливою нині є реформа децентралізації, надання повноважень територіальним громадам розпоряджатися бюджетом та землею, – зазначила сьогодні під час прес-конференції депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова. – У аграрному секторі дуже гарні показники, не перший рік область лідирує за сільськогосподарськими показниками. Але разом з тим необхідно і вирішити багато проблем, які заважають працювати аграріям.
Потребує негайних змін земельне законодавство України, особливо щодо надання повноважень районним державним адміністраціям розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення; повернення повноважень щодо реєстрації земельних паїв на рівень сільських та селищних рад; спрощення процедури отримання в користування земельних ділянок водного фонду для розміщення гідротехнічних споруд; внесення змін до методики проведення державної експертизи землевпорядної документації в частині усунення чисельних погоджень та візувань органами Держземагентства України; спрощення процедури прав власності землі під об’єктами нерухомості і самих об’єктів нерухомості; використання не витребуваних земельних паїв та інші. У законі має бути чітко визначено термін сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з розстроченням сплати.
Вважаємо також за потрібне рекомендувати органам місцевого самоврядування при складанні та затвердженні проектів місцевих бюджетів на 2015 рік фінансувати заходи щодо планування території на місцевому рівні. Це дасть змогу інвестору запропонувати відповідні земельні ділянки та отримати містобудівні умови та обмеження.
Ці та інші пропозиції члени громадської організації «Об’єднання територіальних громад» направлять до депутатів Верховної ради з Черкащини, Кабінету міністрів України, Міністерства агропромислового комплексу та продовольчої безпеки.
Крім цього, з відповідними пропозиціями депутатська група «Гідність» Черкаської обласної ради виступить на черговому засіданні сесії. Ці проблеми вже піднімались перед столичною владою Черкаською облдержадміністрацією, однак проблеми досі не вирішено.
Будьте чемні