Фото - "ВолиньPost"

До Дня незалежності України, 24 серпня, 23 інваліди – мешканці Черкаської області отримають автомобілі.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Загалом, у Черкаській області з початку 2012 року 29 осіб отримали довгоочікувані авто (українські «ЗАЗ Сенс» та китайські «Джілі»). 15 із них було куплено за кошти Благодійного фонду «За майбутнє Черкащини» та 6 отримані як гуманітарна допомога для конкретного інваліда.

– На початку цього року в черзі на отримання автомобіля в Україні перебувало більше 84 тисяч інвалідів. Для забезпечення їх спецавтотраспортом необхідні понад 4 млрд. грн. Звісно, таких коштів як у держбюджеті, так і у Фонді соціального захисту інвалідів України немає. Попри фінансові обмеження держава поки що закуповує і вручає автомобілі людям із обмеженими фізичними можливостями, – повідомляє заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обладміністрації Микола Ткаченко.

Кандидатури із числа черговиків визначить колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями».

Довідка: В області у черзі на отримання автомобіля перебуває понад 3,3 тисячі інвалідів. Нині у Мінсоцполітики України розглядається питання щодо запровадження виплати щомісячної грошової компенсації на проїзд у транспорті для інвалідів замість забезепечення автомобілями.

До теми

У Монастирищі, Каневі, Смілі вже з’явилися автобуси, пристосовані до потреб людей з обмеженими можливостями, повідомив голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, розповідаючи про програму зі створення належних умов для доступу людей з обмеженими можливостями до об’єктів транспортно-дорожньої, туристичної інфраструктури та поштового зв’язку на 2012-2016 роки.

– Цікавою, на мою думку, є і черкаська програма «Простір без бар’єрів», відповідно до якої проводиться робота з пониження бордюрів для заїзду в місцях пішохідних переходів на перехрестях. Придбано 4 тролейбуси з низьким рівнем підлоги та з пристроями для заїзду інвалідів на візках. Всі автостанції забезпечено візуальною інформацією, системами гучного мовлення та двостороннього зв’язку «пасажир-касир», – додав губернатор.

На вокзалах у Смілі, Черкасах, Христинівці та на лінійних станціях нині діють групи по наданню допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, які мають проблеми із доступом до квиткових кас, допомоги в оформленні проїзних документів, надання послуг камер схову та багажних відділень. Також на вокзалах облаштовані спеціальні кнопки для виклику персоналу до інвалідів на візку на зручній для користування висоті, а у залах очікування відведені окремі місця для людей з обмеженими можливостями.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.