ba6bbda50e9d8bf787cc17d8c1190130

Для багатьох черкащан великою несподіванкою стало нещодавнє рішення Президента України відзначати День захисника України 14 жовтня.

Як зазначив сам Петро Порошенко, мета – вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Тож ми вирішили запитати у черкащан, чи готові вони забути про «23 февраля» і святкувати День захисника України 14 жовтня.

У опитуванні взяли участь не лише чоловіки різного віку, але й жінки, адже серед захисників України є представниці прекрасної половини.

Почнемо з того, що чимало опитаних не знали про новий Указ, тож довелося провести роз’яснювальну роботу.

Більшість опитаних із думкою Президента країни згодні, в основному ті, хто служив в армії за незалежної України або ж ті, хто мають відношення до подій, що відбуваються на Сході сьогодні.

Зокрема і черкащанин, який захищає кордони на півдні країни у складі зенітно-ракетної дивізії, Олексій Вишовський: «То класно, шо у нас своє свято тепер, а не з «рашками» одне. У нас вся дивізія  «за», – сказав нам по телефону капітан.

image
Капітан зенітно-ракетної дивізії Олексій Вишовський

Із 63 опитаних чоловіків, які служили у радянській армії, 31 перестануть святкувати  23 лютого. У тому числі й голова профспілки працівників культури, екс-начальник управління культури, учасник ансамблю «Черкаські козаки»  Василь Марштупа: «Дуже добре, що у нас з’явилось таке свято. Здавна українці відзначали 14 жовтня козацьку Покрову, сам Бог велів відзначати День захисника. 23-тє святкувать не буду».

пп
Голова профспілки працівників культури, екс-начальник управління культури, учасник ансамблю «Черкаські козаки» Василь Марштупа

Такої ж думки і завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук, який теж служив за радянських часів.

polishuk
Завідувач кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук

Учень однієї з черкаських шкіл поцікавився, чи буде цей день вихідним. І лише один він згадав про 6 грудня, саме тоді маленьких козачат вітають у класі: «То виходить, що 14 жовтня і замість 6 грудня тепер?» Нагадаємо, що 6 грудня  відповідно до постанови Верховної Ради, починаючи із 1992 року, відзначають День Збройних Сили України.

«Так треба було давно зробити, – говорить журналіст Сергій Макаренко. – країна потроху скидає із себе «совкові» пута, прощається із застарілими традиціями. 23-тє – це пережиток минулого, для чого нам святкувать день захисника неіснуючої вітчизни? У нас є Україна, і ми повинні захищати саме її. Дата підбрана вдало: козацьке свято + невизнаний день УПА”.

Висловлювали і радикальні думки. Пенсіонер Микола Січкар не зважатиме на нововведення: «Я присягав тій країні, присягу дають один раз, я ж не проститутка. Того не збираюсь я нічого мінять».

Тож із 63 опитаних черкащан-чоловіків схвалюють рішення Президента 31 особа,  святкуватимуть і 23-тє, і 14-те – 24 чоловіка, 8 – залишаться вірними 23-му лютого.

Опитані черкаські жінки сприймають 23 лютого не як День захисника Вітчизни, а  як чоловічий день, день радянської армії.

«А що, жінок в армію не беруть же, значить  це чоловіче свято. У нас є 8 Березня, а в них тіки 23-тє, там чи захищав чи ні, а привітать і подарувати шось треба, хоча б шкарпетки»,  –  говорить, усміхаючись,  медсестра Карина Гордієнко.

Валентина Ніцак, державний службовець, хоч і схвалює нововведену святкову дату, але двох синів і чоловіка вітатиме 23 лютого: «Ми в сім’ї так звикли, хоч діти служили в армії України. Я себе вважаю свідомою громадянкою і розумію, наскільки це свято важливе для тих, хто воює зараз на Сході. Та все ж думаю, що треба було або по-іншому назвати, або в інший день святкувати».

Олена Добриднюк, секретар-діловод, теж вітатиме свого батька 23-го лютого: «Він ніякого відношення до 14 жовтня не має, тому що служив у радянській армії. Історії-то не перепишеш».

hmmXT5Af00M
Олена Добриднюк, секретар-діловод

Лише 8 із 27 опитаних черкащанок вважають, що перенесення святкування Дня захисника України на 14 жовтня є доречним.

Отже, серед 90 опитаних черкащан 63 особи схвалює 14 жовтня як День захисника Вітчизни.

Доречне чи абсурдне таке нововведення – час покаже. Очевидно, українці в силу звички ще не встигли усвідомити, що почалася нова боротьба, героїчних учасників якої варто шанувати.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.