2-corporative-deposit-995x538

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про  перспективи інвестиційного зростання в Україні.

 – Сьогодні в Україні до приватизації готується біля 400 держпідприємств, в тому числі близько 20 великих компаній. Серед них  – і знакові об’єкти, за допомогою приватизації яких Україна розраховує залучити міжнародних інвесторів.

Цьогоріч варто очікувати інтересу до приватизації середніх за розміром активів, яких досить багато. Це і нерухомість, і невеликі сільгосппідприємства, які цілком реально купити до $ 10-20 мільйонів. Сьогодні в Україні серед потенційних об’єктів на продаж превалюють  підприємства споживчого сектору, фінансової та хімічної сфери. Усі ці галузі є цікавими для інвесторів, особливо – Центральної Європи. Значний інтерес останні  проявляють і до об’єктів інфраструктури, проектів у залізничній галузі і портах.  Значний інтерес інвесторів і до альтернативної енергетики.

Стандартними  драйверами повернення інвестицій  в Україну є нормалізація геополітичної обстановки, реформи у фінансовій, податковій і судовій системі,  проведення приватизації підприємств, зняття мораторію на продаж землі.

Зокрема, що  стосується навіть привабливих для інвестора підприємств, їх проблемою є «недореформованість» –  держрегулювання, яке залишилося у багатьох сферах економіки, створює монополію на цих ринках і закриває вихід будь-якого приватному капіталу.

Щодо об’єктів фінансової сфери, то  тут інвестори очікують зняття валютних обмежень на виведення дивідендів і обов’язковий продаж 75% експортної виручки.

Окремою проблемою є реалізація активів проблемних банків. Великим фондам це майно цікаве, проте поки в Україні не проведено реформи судової системи, виконавчої служби та немає закону про банкрутства, поспішати ризикувати інвестори не будуть.

загрузка...

Автор статті

Оксана Савіцька

Медіаконсультант

Будьте чемні

Залиште відгук